Erdoğan tepkisiz kalmadı: Emine Bulut cinayeti vahşettir!

Eski eşi tarafından canice öldürülen Emine Bulut cinayetine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Emine Bulut hanımefendi olayı yenilir yutulur bir olay değil. Bu ciddi bir vahşet, alçaklık, adiliktir" ifadelerini kullandı.

Erdoğan tepkisiz kalmadı: Emine Bulut cinayeti vahşettir!

Trabzon'da 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı'ndaki Toplu Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde artan kadın cinayetleriyle ilgili olarak idam cezasını yeniden gündeme getirdi. İdam cezasının Meclis'ten geçtiği takdirde onaylayacağını hatırlatan Erdoğan, Emine Bulut'un eski eşi tarafından vahşice öldürülmesini, 'vahşet' olarak nitelendirdi.

VİCDANLAR DA KABUL ETMEZ HUKUK DA!

Vicdanların bunu kabul etmesinin mümkün olmadığını belirten Erdoğan, "İdam kararını tek başına verme hakkım yok. Parlamentodan çıkıp geldiğinde size onaylayacağımı söyledim. Emine Bulut hanımefendiyle ilgili durum yenilir yutulur gibi değildir. Bu vahşettir, alçaklıktır, adiliktir. Bunu vicdanımızın da kabul etmesi mümkün değil, hukukun da kabul etmesi mümkün değildir" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2019, 18:52

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER