'Erdoğan'ın CHP'nin iç işlerine karıştığı iddiası yakışıksızdır'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, CHP'li bir siyasetçiyi CHP başkanı yapmak için görüştüğü iddialarına AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan yanıt geldi.

'Erdoğan'ın CHP'nin iç işlerine karıştığı iddiası yakışıksızdır'

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde CHP'li bir siyasetçi ile görüştüğü iddialarıyla ilgili, "CHP, başından beri birtakım kendi iç hizipleşmeleriyle meşgul olan bir partidir. Biz bununla ilgilenmeyiz" ifadelerini kullandı.

"Çocukluğumdan beri 'CHP' denince aklıma..."

Kurtulmuş sözlerini şöyle sürdürdü: Cumhurbaşkanımızın bu tür tartışmalara çekilmesini son derece yakışıksız ve çirkin buluruz. Cumhurbaşkanımızın asla böyle bir görüşmeyle ilgisi yoktur. Biz siyasi hayatımız boyunca rakip partilerin ne yaptığıyla ilgilenmedik. Benim çocukluğumdan beri 'CHP' denince benim aklıma kongreler, iç çekişmeler gelir.

"Son derece yakışıksız bir iddia"

CHP ya da başka bir siyasi partinin nasıl gelişeceği bizi ilgilendirmez. Bu son derece yanlıştır. 'Başka bir partinin zaafı bizim için güç olur' diye hiç düşünmedik. Son derece yakışıksız bir iddiadır. Cumhurbaşkanımızın ismi üzerinden mevzi kazanmak gibi pozisyonlar olabilir. AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanımızın bir başka partinin zaafları üzerinden içişleri ile uğraşması söz konusu değil.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 18:59

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER