Engin Özkoç kavgası İBB Meclisi'nde

Engin Özkoç'un sözlerinden dolayı birbirine giren vekillerden sonra İBB Meclisi'nde de AK Partili ve CHP'li meclis üyeleri arasında tartışma çıktı.

Engin Özkoç kavgası İBB Meclisi'nde

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi Mart ayı 1. Oturumu Saraçhane'de gerçekleştirildi. Toplantıda Türkiye'nin gündemini meşgul eden konular gerginliğin yükselmesine sebep oldu.

Oturumda konuşma yapan AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, Engin Özkoç'u ve AK Partilileri hedef aldı. Özkoç şunları söyledi: "Dünyada 7 düvelle mücadele ederken bu ülkenin bazı vatandaşarının 'İdlib'de ne işiniz var' demesi bu ülke adına utançtır. Geçtiğimiz toplantıda 'Recep Tayyip Erdoğan'ı anlamak için bu toprakların ruhuyla özdeş olmanız gerekir, bu toprakların tarihini bilmeniz gerekir. Recep Tayyip Erdoğan'ı anlamak için sevinciyle sevinmeniz, hüznüyle hüzünlenmeniz gerekir' demiştim.

Aziz İstanbullular Türkiye'nin 2. büyük meclisinde konuşuyoruz. Bu toprakların değerleriyle uzaktan yakından ilgisi olmadığını ortaya koyan CHP Grup Başkanvekili şahsın ülkemiz için büyük bir mücadele veren Cumhurbaşkanımızla ilgili bütün sözleri bu Meclis'ten tekrar tekrar kendisine iade ediyorum.

Birgün katil Esed'e laf edemeyenler bu ülkenin askerine, Cumhurbaşkanı'na laf etme cüretini nereden alıyorlar? 'Vatan haini nerede?' denildiğinde 'burada' diyenler şurada dursun 'Vatan sana canım feda' diyenlere selam olsun." dedi.

Tansiyon yükseldi, ortalık karıştı

Göksu'nun bu sözlerinin üzerine CHP'li üyeler tepki gösterdi. İYİ Parti ve CHP grubunun meclis üyeleri AK Parti grubu meclis üyelerinin üzerine yürüdü. Bunun üzerine mecliste gerginlik yaşandı. Ellerini sıralara vuran CHP'liler masalara bırakılan Türk bayraklarını salladılar. 

Oturumu yöneten Meclis Başkanvekili'nin "Değerli arkadaşlar, ben bu yaklaşımı kabul etmiyorum. Lütfen sıralarınıza oturun. Herkesi oturmaya davet ediyorum" şeklinde konuşması üzerine ve diğer meclis üyelerinin de araya girmesi ile yatıştırıldı. İBB Meclis üyeleri sakinleşerek yerlerine geçtiler.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 17:15

Gülseren Bozkuş

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER