"Ekrem İmamoğlu da Binali Yıldırım da bizimdir"

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, geçtiğimiz günlerde Divan Kurulu’nda konuşan ve 23 Haziran'da yapılacak olan İstanbul seçimleriyle ilgili CHP'li Ekrem İmamoğlu'na açıkça destek mesajları vererek büyük tepki gören üye Hayri Kozak’ın siyasi açıklamaları için değerlendirmelerde bulundu.

"Ekrem İmamoğlu da Binali Yıldırım da bizimdir"

Çaykur Rizespor ile oynayacağı lig maçı öncesinde Çaykur Didi Stadı önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Divan Kurulu’nda konuşan ve 23 Haziran'da tekrarlanacak olan İstanbul seçimleriyle ilgili CHP'li Ekrem İmamoğlu'na açıkça destek vererek büyük tepki çeken üye Hayri Kozak’ın siyasi açıklamalarını değerlendirdi.

"Ekrem İmamoğlu da Binali Yıldırım da bizimdir"

Cengiz, “Şimdi tepkilerin bilincindeyiz. Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum. Bunu lütfen not alın. İsim vererek söylüyorum. Ekrem İmamoğlu da Binali Yıldırım da bizimdir. Yine açık söylüyorum. Bizim siyasetimiz Galatasaray’dır. Tarihimiz Galatasaray’dır, tarikatımız Galatasaray’dır. Bu bağlamda ilahiler de bizim, İzmir Marşı da bizim, mehter de bizim semah da bizim. Biz Türkiyeyiz. Biz Türkiye’nin diğer spor kulüpleri gibi çimentosuyuz, harcıyız” diye konuştu. 

"Bu konuşmaların yeri Galatasaray'ın resmi kürsüleri değildir"

Kişisel olarak herkesin değişik siyasi görüşleri olabileceğini kaydeden Cengiz, “Biz biraz önce söylediğimiz gibi tümüne sahip çıkarız ama hiçbiri Galatasaray’ın resmi kürsülerinden ifade yeri değildir. Bu bağlamda o arkadaşımız kendi kişisel görüşlerini beyan etmiştir. Bu Galatasaray’ın duruşunu yürüyüşünü bağlamaz. Galatasaray bir bağlamda siyaset üstüdür, siyasetin dışındadır. Lütfen istirham ediyorum. Galatasaray’ı siyasetin çıkmaz labirentlerine kimse sokmasın. Ben bunu bütün spor kulüpleri için diliyorum. Biz bir sivil toplum örgütüyüz. Bütün insanları bütün Türkiye’yi temsil ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER