Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Yıkılmadık, ayaktayız’ mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı bağlantı ile partisinin gençlerle düzenlediği Babalar Günü etkinliğine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Yıkılmadık, ayaktayız’ mesajı

Burada bir konuşma gerçekleştiren Erdoğan, “Sizi böyle dimdik ayakta gördükçe biz de çok iyiyiz” diyen gence “Yıkılmadık ayaktayız” diye yanıt verdi.

“BÜYÜK HAYALLER KURMANIZI TAVSİYE EDİYORUM”

“Sizlerle her bir araya gelişimizde kendi gençliğimizin heyecanları ve hatıraları gözümüzde canlanıyor. Adeta enerjimiz tazeleniyor.  Bizim neslimiz gençliğinde ülkemizi ve dünyayı değiştirme ideali ile yaşamış, bu uğurda nice büyük mücadelelere girişmiştir.  Hamdolsun pek çok alanda sadece kendimizin değil bizden önceki nesillerin gençlik hedeflerini hayallerini hayata geçirme şerefine nail olduk. Bu tecrübeyle sizlere de tüm insanlık için büyük hayaller kurmanızı, onların peşinden azimle gitmenizi tavsiye ediyorum.

Büyük değişimler, fetihler hep bir hayalle başlar. Kararlıysanız kendinizi hayatın her alanında en iyi şekilde yetiştirmeniz gerekiyor. Bizi hayata ve davamıza sarılmak için motive eden unsurlar ile sizlerin motivasyon kaynakları arasındaki farkı da görüyoruz. Ülkemizin de sadece birkaç nesilde böylesine değişimi yaşamış olması sizlerin sorumluluğunu artıyor. Ülkemize son 19 yılda kazandırdığımız güçlü yatırım ve hizmet alt yapısı sayesinde gençlerimiz işte bu zorlu geleceğe hazır hale getirmiştir.

Cumhuriyet tarihinde yapılanların tamamını 3’e, 5’e, 10’a katlayarak ülkemizi 2023 hedeflerinin eşeğine getirdik. Sizlerden de ülkemizi büyük ve güçlü Türkiye’nin sembolü olarak görmüş olduğumuz 2053 vizyonuyla buluşturmanızı bekliyorum.”

"YENİ BİR MODA BAŞLADI: 30 YAŞTAN ÖNCE EVLENİLMİYOR"

"Şimdi yeni moda başladı, 30 yaştan önce evlenilmiyor. İlk önce birbirinizi sevin ve sahiplenin. Ailesine sahip çıkamayan hayatına da sahip çıkamaz. İnanıyorum ki evlilikte yaş sürecini ilerletmek gerçekleştirmek. Nikah törenlerinde hep söylerim en az 3 çocuk."

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Yıkılmadık, ayaktayız’ mesajı

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2021, 15:55

Ferit Selim Ural

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER