Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimsenin toprağında gözümüz yok ama...

30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hiçbir ülkenin toprağında gözlerinin olmadığını ancak egemenlik haklarına müdahaleye tahammüllerinin olmayacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimsenin toprağında gözümüz yok ama...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde verilen resepsiyonda konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından bazı satırbaşları şu şekilde:

-Kahraman güvenlik güçlerimiz, ülkemiz içindeki sarp dağlardan şehirlerin karanlık dehlizlerine, yurt dışında teröristlerin yuvalandığı inlere kadar bölgemizin tamamını adeta hallaç pamuğu gibi atıyor

-Kimsenin tek karış toprağında gözümüz yoktur ama topraklarımıza dikilen gözlere, egemenlik haklarımıza uzanan ellere tahammülümüz olamaz.

"DOSTLARIMIZIN GÜVENLİĞİNİ TEMİN ETMELİYİZ"

-Bugün Irak'ta, Suriye'de, Doğu Akdeniz'de ve coğrafyamızın dört bir yanında verdiğimiz mücadelenin tek bir gayesi öncelikle Türkiye Cumhuriyeti'nin haklarını savunmak, bunun yanında dost ve kardeş halkların güvenliklerini de temin etmektir.

-Türkiye sınırları boyunca kahramanca mücadele veriyor, birileri teröristlerin ve arkalarındaki güçlerin ağzıyla gölge düşürmeye çalışıyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2019, 19:52

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER