Cumhurbaşkanı, Anıtkabir'i ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki devlet erkânı 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yılı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı, Anıtkabir'i ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devlet erkânı Büyük Taarruz 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saygı duruşu ve mozaleye çelenk bırakmanın ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajını okudu.

Cumhurbaşkanı Erdoğanı mesajında şu sözlere yer verdi:

"Aziz Atatürk bugün büyük zaferin 97'inci yıl dönümüne ulaşmanın gururunu yaşıyoruz. Büyük Zafer'in kazanılmasında emeği geçen başta zatıaliniz olmak üzere tüm komutanlarımızı, askerlerimizi milletimin her bir ferdini minnetle anıyoruz. Şehitlerimizin fedakarlıkları üzerinde yükselen cumhuriyeti canımız pahasına korumakta kararlıyız.

Milli bekamızı hedef alan tehditlere karşı yurt içinde ve sınırlarımız dışında yürüttüğümüz amansız mücadele bu kararlılığımızın ispatıdır.

Türkiye'yi 2023 hedeflerine ulaşmaktan hiçbir güç alıkoyamayacaktır. Ruhun şad olsun."

İLK TÖREN ANITKABİR'DE

30 Ağustos Bayramı'nın ilk resmi töreni Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Anıtkabir'de gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 30 Ağustos Zafer Bayramı tebriklerini kabul edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 30 Ağustos resepsiyonu verecek.

Büyük Zafer’in kutlamaları Anıtkabir ziyaretiyle başladı - Foto Galeri

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2019, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER