Cumhurbaşkanı, ABD'de Trump ile görüşecek

Geçtiğimiz hafta ABD'ye gidip gitmeyeceğine ilerleyen günlerde karar vereceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12-13 Kasım tarihlerinde başkent Washington'da Başkan Trump ile bir araya gelecek.

Cumhurbaşkanı, ABD'de Trump ile görüşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmek üzere 12-13 Kasım 2019 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri'ne çalışma ziyaretinde bulunacak.

İkili ilişkiler ele alınacak

Ziyaret kapsamında, Erdoğan mevkidaşıyla birlikte heyetler arası görüşmelere başkanlık edecek. Görüşmelerde, Türkiye ile ABD arasındaki ikili ilişkiler tüm yönleriyle ele alınacak.

Atılacak somut adımlar görüşülecek

Temaslar kapsamında, Suriye başta olmak üzere, bölgesel ve küresel meselelerin istişare edilmesi, ayrıca terörizmin her türlüsüyle mücadelede dayanışma, işbirliği ve eş güdümün güçlendirilmesi için atılabilecek somut adımlar üzerinde durulacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, ABD Ticaret Odası'nın ev sahipliğinde düzenlenecek toplantıda iş adamlarına hitapta bulunacak.

Türklerle bir araya gelecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın , Maryland Eyaleti'nde bulunan Amerika Diyanet Merkezi'ni ziyaret etmesi, Türkiye vatandaşları, Türk kökenli Amerikalılar ve Müslüman toplumu temsilcileriyle buluşmaları da planlandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2019, 19:52

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER