Çorlu kazasında oğlunu kaybeden anneden Bakan'a sitem

Çorlu tren kazasında oğlu Oğuz Arda Sel'i kaybeden anne Mısra Öz Sel, Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan'a komisyona yolladığı mektupla seslendi. Sel, kazanın üzerinden 500 gün geçtiğini ve ihmallerin apaçık ortada olduğunu ifade etti.

Çorlu kazasında oğlunu kaybeden anneden Bakan'a sitem

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın bütçe görüşmelerine başlandı.

Çorlu ve Ankara tren kazalarını hatırlattılar

AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan başkanlığında toplanan komisyonda, CHP milletvekilleri, Tekirdağ Çorlu ve Ankara'da meydana gelen tren kazasına ilişkin dövizleri göstererek sorumluların adalet önünde hesap vermelerini istedi.

Mısra Öz Sel'in feryadını dile getirdi

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Çorlu'da yaşanan tren kazasında oğlu Oğuz Arda Sel'i kaybeden Mısra Öz Sel'in mesajını Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan'a okudu. Gazete Duvar'da yer alan habere göre, Mısra Öz Sel'in Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan'a hitaben kaleme aldığı ve Paylan'a ilettiği mesajı şöyle:

"İnsan hayatı ile odaklandığınız güvenlik önlemleri nelerdir?"

11 ay önce TBMM Genel Kurulu'nda yapmış olduğunuz yarım saatlik açıklamada, 'odaklandığımız nokta insan hayatı ve güvenliktir' demiştiniz. Çorlu ve Ankara kazasından sonra da demiryollarında kaza oldu. En son iki makinist öldü. İnsan hayatı ile odaklandığınız güvenlik önlemleri nelerdir?

"Çorlu tren kazasının araştırılmasını istemediniz

Ayrıca 12 Haziran günü Meclis'te Çorlu Tren Katliamı Araştırılsın önergesini, biz acılı ailelerin gözleri önünde reddeden ve gerekçe olarak "Zaten süren bir araştırma süreci var" diyenlere ve bir de Cahit Turhan'ın "Kapsamlıca araştırılıyor" sözlerine karşılık soruyorum:

"İhameller apaçık ortada"

500 gün geçti katliamın üzerinden, ihmaller apaçık ortada. Koskoca TCDD menfez bakım ve kontrollerini elle ve gözle yapıyor, 700 kilometrelik hattan bir kişi sorumlu oluyor. Yol bekçileri çıkartılıyor. 'Ödenek yok' diye arızalı menfezlerin onarımı için açılan ihale iptal ediliyor. Meteoroloji raporlarını değerlendirebilecek yetkinlikte kimse kurumda bulunmuyor ve bu ulaşım aracı milyonlarca insan taşıyor.

Çorlu'daki tren kazasında 9 yaşındaki oğlunu kaybeden Mısra Öz Sel: Adaletin olduğuna inanmak istiyorum

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2019, 22:10

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER