Çocuğunu Kaçıran Baba Hakkında Düzce Valiliğinden Açıklama

Karantina altına alınan çocuğunu kaçırması hakkında Valilikten açıklama geldi. Çocuğun testi negatif çıktı ama böyle olayların yaşanmasını istemiyoruz dedi.

Çocuğunu Kaçıran Baba Hakkında Düzce Valiliğinden Açıklama

Geçtiğimiz günlerde Corona virüsüne yakalanmış olma ihtimalini taşıyan kızını hastaneden kaçırmaya çalışan kişi hakkında Düzce valiliği'nden bir açıklama geldi. Almanya'dan kısa bir süre önce çocuğu ile birlikte gelen fakat Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra çocuğunda tıpkı korona virüsünde olduğu gibi semptomlar göstermesinden dolayı hastaneye getiren Baba hastane yönetiminin şüpheli bir vaka olması nedeniyle karantina altına alma kararından sonra 5 yaşındaki kızını kaçırmaya çalışmıştı.

Güvenlik Güçleri Yakalamıştı

5 yaşındaki kızını, Corona virüsü değil düşüncesini taşıyarak hastaneden kaçıran kişi kısa bir süre içerisinde güvenlik güçleri tarafından yakalanıp tekrar hastaneye getirilmişti.

Bugün Düzce Valiliğinin yaptığı açıklamaya göre 5 yaşındaki küçük kızın Corona virüsü testi sonuçları negatif çıktı.

Düzce Valisi Açıklama Yaptı

Yaşanan bu olaydan sonra Düzce Valisi küçük kız çocuğunun Corona virüsü taşımadığını, test sonuçlarının negatif çıktığını açıkladıktan sonra bu tarz olası durumlarda karantina altına alınma durumunun net bir hastalık tanısı olmadığını ifade etti.

Herhangi bir şüpheden sonra tüm kişileri karantina altına aldıklarını, bunun sebebinin ise olası bir yayılma durumunun önüne geçmek olduğunu belirtti. Bunun yanı sıra diğer Türk vatandaşlarının ciddi sorunlar yaşamasına engellemek adına yapılan bir işlem olduğunu, sağlık ekiplerinin 7/24 pür dikkat çalıştıklarını ve Düzce'de herhangi bir corona virüsü vakası olmadığının altını çizdi.

Açıklamalarına ilerleyen günlerde devam edecek olan Düzce Valisi bu tarz kaçırma gibi vakaların yapılmaması gerektiğinin anlamını tüm halka hissettiren cümleler sarf etti.Berkay Ağlar

10 yıldır içerik, haber, teknik makale yazarlığı yaparak kazandığım tecrübeler sayesinde bu gün neohaber bünyesine dahil olabildim. Tüm içeriklerimi objektif ve sade bir anlatımla yapmaya gayret ediyor ve tüm okurlarımız için en doğru bilgiyi ulaştırmaya gayret gösteriyorum.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER