Çankırı'daki depremler vatandaşı korkuttu

Çankırı'lı vatandaşlar son dönemde sık sık meydana gelen depremlerden ötürü korku içinde yaşıyor.

Çankırı'daki depremler vatandaşı korkuttu

Çankırı'da depremlerin arka arkaya gelmesi vatandaşları korkuttu. Çerkeş ilçesinde sabah saatlerinde,  4.7 ve 4.8 büyüklüklerindeki depremler sonrasından 22.03'e kadar olan zaman dilimine kadar büyüklükleri 1.6 ile 4.8 arasında değişen 13 farklı deprem meydana geldi. Depremlerin peş peşe gelmesi ise vatandaşlarda panik yarattı. 

Vatandaşlar tedirgin 

13 farklı deprem sonrasında içine korku düşen vatandaşlardan Ensar Şenol, "Çankırı'da sabahtan beri 13 tane deprem meydana gelmiş. Sabah huzursuz bir şekilde güne uyandım. Ve hala şiddetli bir şekilde devam ediyor. Gece nasıl uyuyacağımı hiçbir şekilde bilmiyorum. Bunun için nasıl bir önlem alınabilir onu da merak ediyorum" ifadelerini kullandı.

Bir başka vatandaş Ömer Berat Özek ise "Sabah saatlerinde depremin şiddetiyle uykumdan uyandım. Çankırı'da ilk kez deprem hissettim. Daha önce 1999 Marmara depremini araştırdım. Depremin ne kadar kötü bir olay olduğunun farkındayım. Artçı depremler sürekli devam etti, bazıları Çankırı merkezden bile hissedildi. İnsan ister istemez tedirgin oluyor. Allah bir daha yaşatmasın o günleri" dedi.

Ecem Köksal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER