Camiye asılan Atatürk posteri çalındı

30 Ağustos Zafer Bayramı'nda astığı Atatürk posterini kaldırması için uyarılan Trabzon İncirlik Camii Derneği Başkanı Ali Sait Yılmaz, Atatürk posterinin ve Türk Bayrağı'nın muhafaza edildiği depodan çalındığını söyledi. Yılmaz, "Cumhuriyet Bayramı'nda Türk bayrağı ve Atatürk posterini asamayacağız. Allah'tan bulsunlar" dedi.

Camiye asılan Atatürk posteri çalındı

Trabzon merkezindeki İncirlik Camii'ne, geçtiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda dev Türk bayrağı ve Atatürk posteri asıldı. Sosyal medyada yayılan bu fotoğrafın ardından İl Müftü Yardımcısı tarafından arandığını belirten İncirlik Camii Derneği Başkanı Ali Sait Yılmaz, "Bayrak kalsın, o resim insin" dedi.

"İl Müftü Yardımcısı, Atatürk posterini istemedi"

Kendisini arayan İl Müftü Yardımcısı'na tepki gösteren Yılmaz, "Bayram bitince kaldırırım. Ben her 30 Ağustos'ta bunu yapıyorum" diye cevap verdi. Ortahisar İlçe Müftülüğü Şube Müdürü İhsan Subaş konuyu açıklığa kavuşturarak yalnızca posterin düzensiz göründüğünü ve düzeltilmesinin talep edildiğini açıklamıştı.

Türk bayrağı ve Atatürk posteri çalındı

Habertürk'ten Enis Yıldırım'ın haberine göre; camiye 30 Ağustos'ta asılan Türk bayrağı ve Atatürk posteri, Cami Yaşatma Derneği'ne ait çay ocağının deposundan çalındı.

"Allah'tan bulsunlar!"

Dernek Başkanı Ali Sait Yılmaz, "Bayrak ve posteri asmak için derneğin çay ocağının bulunduğu depoya girdim. Ancak her ikisi de koyduğum yerde yoktu. Kimin aldığını bilmiyoruz. Sonrasında Trabzon'da çeşitli kurumlarla iletişime geçtik ancak onlarda da bu büyüklükte bayrak ve poster olmadığını öğrendik. Bu bayram, Türk bayrağı ve Atatürk'ün posterini asamayacağız. Allah'tan bulsunlar" dedi.

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER