Camide yerini isteyen Bakan'a vatandaştan yanıt: Burası Allah'ın evi

Cuma namazı için girdiği camide ön safta namaz kılmak için bir vatandaştan yerini isteyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Burası Allah'ın evi" yanıtını aldı.

Camide yerini isteyen Bakan'a vatandaştan yanıt: Burası Allah'ın evi

İncelemelerde bulunmak üzere Sinop'a giden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, cuma namazı için şehir merkezindeki tarihi Alaeddin Keykubat isimli camiye gitti. 

Ön safı protokole ayırdılar

Beraberinde AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Sinop Valisi Köksal Şakalar ve kurum amirleri eşliğinde camiye giren Bakan Kurum, ön safta müftünün yanında oturmak istedi. Bu sırada daha önce her zaman aynı yerde namaz kıldığı bölümde oturan 75 yaşındaki Bilal Göbeloğlu, Bakan camiye gelmeden önce "Buraya Bakan, vali ve milletvekili gelecek sen arka tarafa geç" denilerek kaldırılmak istendi. Buna tepki gösteren Göbeloğlu, "Burası Allah'ın evi ben hep burada kılıyorum kim gelirse gelsin yerimden kalkmam" dedi ve yerinden kımıldamadı.

Bakan Kurum, yerini vermeyen adamla konuştu

OdaTV'de yer alan habere göre, daha sonra camiye giren Bakan Murat Kurum ön safa giderek müftü ile yan yana oturan Bilal Göbeloğlu'nun arasına girip oturmak istedi. Bunun üzerine Göbeloğlu, Bakanı tanımadığı için "Burası müftünün yeri oturma" diye izin vermek istemedi. Daha sonra araya giren müftü "Bakan Bey" diyerek Göbeloğlu'nu uyardı ve bakan ondan sonra yanlarına diz çöküp oturdu.

" 'Doğru söyle Bakan mısın?' diye sordum"

Namaz başlamadan önce bakan ile aralarında geçen konuşmayı anlatan yaşlı adam, "Müftü bey, 'Bakan' dedi ama tanımadığım için kendine doğru dönerek ve işaret parmağımı yüzüne doğru uzatarak iki defa sordum, 'Doğru söyle Bakan mısın?' O da 'Evet Çevre Bakanıyım' dedi. Ben de o zaman 'Çevre Bakanı isen bizim mahallede Yesari Baba Türbesi var, etrafı dökülüyor orayı yaptırıver' dedim. O da bana kartvizitini verdi 'Beni daha sonra ara' dedi. Namaz sonrasında da elimi sıkarak yanımızdan ayrıldı gitti" dedi.

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER