Çakar lamba yasağını arka yoldan deldiler

Yetkisi olmadığı halde çakar lamba kullanan sürücüler, çakarlı ışık yasağına yeni çözüm buldular; tepe lambası. Uyarı ışığı kullanacak bir mesleğe sahip olmamalarına rağmen tepe lambası takan birçok sürücü, kuralları hiçe sayarak emniyet şeridini kullanıyor.

Çakar lamba yasağını arka yoldan deldiler

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemeyle kamu ve yerel yönetimlerde bulunan üst düzey yönetici, genel müdür ve daire başkanlarının araçlarında bulunan çakar lamba kullanımı yasaklandı. Bu süre içerisinde birçok araçtan çakar lamba sökülürken, bu sefer trafikte tepe lambalı araçlar görülmeye başlandı.

Yasağı arka yoldan deldiler

1 Kasım'da başlayan yasak kapsamında kamuda, yerel yönetimlerde, diğer mesleklerde ve üniversitelerin üst düzey yönetici, genel müdür ve daire başkanlarının araçlarında bulunan çakar lamba sistemleri söküldü. Ancak geçen süre içerisinde bu sefer de yasak olmasına rağmen bazı araçlarda tepe lambası kullanımı başladı.

Kuralları hiç sayıyorlar

Kullanması yasak olmasına karşın tepe lambası kullanan birçok yetkisiz araç, İstanbul'da trafiğin en yoğun olduğu sabah ve akşam saatlerinde tepe lambalarını yakarak emniyet şeridini kullanmaya devam ediyor. Yaşanan bu anlar ise kameralar tarafından kaydedildi. Kameraların çekim yaptığını gören bazı araç sürücüleri emniyet şeridinden çıkarken bazıları da hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam ettiği görüldü.

İşte o anlar:

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 01:48

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER