Bülent Arınç: 'KHK faciadır' dememeliydim

KHK'lılar için facia yakıştırmasını yaptıktan sonra gelen eleştirilere yanıt veren Bülent Arınç, "KHK faciadır dememeliydim" ifadelerini kullandı.

Bülent Arınç: 'KHK faciadır' dememeliydim

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, "KHK faciadır" açıklamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"Cumhurbaşkanının yanındayım"

"Yargıyı kutsallaştırmak gibi bir iddiam hiç olmadı" diyen Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı ile yapılan toplantı çok olumlu geçtiğini belirtti. Habertürk canlı yayınına bağlanan Arınç, "İstifa haberlerim yayınlandı, böyle bir şey yok" derken 2014'ten sonra bazı konularda AK Parti ile ayrı düştüğünü belirtti. AK Parti ile birlikteliğinin devam ettiğini söyleyen Arınç "Cumhurbaşkanı'nın yanındayım" dedi.

"Öyle dememeliydim"

Arınç geçtiğimiz hafta iktidar ve muhalefet arasında tartışmalara neden olan sözleriyle ilgili de, "Evet şunu belki söylememeliydim, 'KHK bir faciadır'. Çünkü şuna inanıyorum, ya olağanüstü hal ya da sıkıyönetim ilan edilecekti. Başka türlüsü imkansızdı. KHK'lar bir ihtiyaçtı, gereklilikti. Yargı ile komisyon kararları arasında çelişki var" ifadelerini kullandı.

İşte Bülent Arınç'ın o sözleri:

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 01:36

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER