Boşanma davası açtığı eşi tarafından öldürüldü

Tekirdağ Çorlu'da eşi N.B tarafından silahla öldürülen Melike Baştürk memleketi Zonguldak'ta toprağa verildi.

Boşanma davası açtığı eşi tarafından öldürüldü

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde boşanma davası açtığı eşi ve amcasının oğlu olan N.B. tarafından sevgili Salih Durmuş ile birlikte öldürülen Melike Baştürk son yolculuğuna uğurlandı. Baştürk'ün cenazesi Zonguldak’ta Çaydamar Mahallesi camisinde öğle namazından sonra gözyaşları içinde toprağa verildi.

"HER ŞEY SON 1 AYDA OLDU"

Ablasının yaşadığı zor günleri Melike Baştürk’ün kardeşi Muharrem Beşir Baştürk, "Son bir senedir herhangi bir durum yoktu, ne olduysa son bir ayda her şey gelişti. Bir seneden bu yana kimle olduğunu, nerede olduğunu biliyordu” dedi.  Muharrem Beşir Baştürk, “Bazı ailevi sıkıntıları vardı. En çok şiddetli olan kısmı bir yıl önce başladı. Bir sene önce ablam ayrılmak istedi. İlk etapta biz kimle olduğunu bilmiyorduk, daha sonra öğrendik. Bu süreçte yanında olmaya çalıştık, yaptıklarını tasvip etmedik. Resmi olarak boşandıktan sonra ne yaşıyorsa ondan sonra yaşamasını söyledik. O da biraz korkuyordu ve yüzleşmek istemiyordu. Bir sene zarfı içerisinde mahkeme olacaktı ama o mahkemeye gidemedi. İkinci mahkeme için kocasının avukatı, adresler verilmesi gerekiyormuş, adresler verildi. Son bir aya kadar hiçbir problem yoktu. Son bir Trabzon’a gidene kadar. Trabzon’a gidiyor, oradan buraya geliyor. 15 gün burada kalıyor. Burada bazı kişilere 'onu vuracağım, öldüreceğim' diye söylemlerde bulunmuş. Buradakiler yapma etme diye telkinde bulunmuşlar. Çorlu’ya gidiyor, onları bir saat takibe almış. Rahmetli markete giriyor. Market sonrası arkadan geliyor, sonrası malumunuz çekti vurdu” şeklinde konuştu.

"TEK BAŞINA YAPABİLECEĞİ BİR ŞEY DEĞİL"

Cinayeti N.B'nin tek başına işleyemeyeceğini söyleyen Baştürk, “N.B.'nin tek başına yapabileceği bir şey değildi bu. Bir seneden bu yana kimle olduğunu, nerede olduğunu biliyordu. Kendi evine kendi elleriyle koyduğu asker arkadaşı, bir sene boyunca hiçbir tepki vermedi. Son bir ayda Trabzon’da kalması, buraya gelmesi, yani bu süreç kendisinin tasarlayacağı bir süreç değildi bu. Yani biz böyle düşünüyoruz. Emniyet ekipleri bu konuda gerekli çalışmalarını sürdürüyor. Biz gerekli isimleri verdik, çalışmalar sürüyor. Yakında ortaya çıkacak. Tasarlayarak mı tasarlamadan mı yaptı hepsi ortaya çıkacak. O kadar hassas dönem ki sonuçta insanız, şaşar beşeriz. Televizyonlarda izlediğimiz olaylar bize uzak gelirdi. Kadın cinayetlerinin bu kadar cereyan ettiği dönemde bizi hayatın içine tamamıyla soktu. Şimdi artık benim başıma da artık bu da gelmez demiyorum. İnsanların duyarlı olması lazım. Buradan çıkan derslerin bütün topluma mal olması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Esra Aydoğdu


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER