Bakanı Selçuk'tan Aksaray'da yaşanan çirkin olaya tepki

Aksaray'daki bir ilkokulda eğitim gören otizmli öğrencilerin sınıflarının kapatılmasını isteyen diğer öğrencilerin velilerinin, otizmli çocukları yuhalamasının medyaya yansımasının ardından açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Otizmli çocuklarımız ve ailelerini inciten hadise ne eğitim sistemimizle ne de toplumsal değerlerimizle örtüşmektedir" dedi.

Bakanı Selçuk'tan Aksaray'da yaşanan çirkin olaya tepki

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Aksaray Mehmetçik İlkokulu'nda velilerin, otizmli çocukların eğitim gördüğü sınıfların kapatılması ve akabinde otizmli çocukların yuhalandığı iddialarıyla ilgili resmi sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

"Toplumsal değerlerimizle uyuşmuyor"

Selçuk, "Otizmli çocuklarımız ve ailelerini inciten hadise ne eğitim sistemimizle ne de toplumsal değerlerimizle örtüşmektedir. Engelli çocuklarımıza ve ailelerine yönelik yürüttüğümüz her çalışmada hassasiyet gösterirken böylesi bir münferit olayın yaşanmış olması kabul edilemez. Bir tarafta otizmli çocuklarımızla çocuklarını aynı okulda okutmak istemeyen veliler. Bir tarafta engellilere yönelik toplum hizmetiyle 54 bin aileye destek sağlayan lise öğrencileri. İkisi de bu ülke. Hizamızı çocuklardan almamız gerektiğinin kanıtı" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 03:29

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER