Azerbaycan İle Kara ve Havayolu Ulaşımı Geçici Süreyle Durduruldu

Salgın nedeniyle Azerbaycan İle Kara ve Havayolu Ulaşımı Geçici Süreyle Durduruldu. Ortaklaşa karar veren Recep Tayyip Erdoğan ve Aliyev telefonda görüştü.

Azerbaycan İle Kara ve Havayolu Ulaşımı Geçici Süreyle Durduruldu

Kısa bir süre önce haber kaynaklarımızdan bize ulaşan bilgiye göre Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile yapmış oldukları görüşmede Corona virüsü nedeniyle bir süreliğine Türkiye ve Azerbaycan arasında kargo hariç karşılıklı hava ve kara ulaşım ağları durdurulmasının ortak kanısına vardılar.

Kargo Hariç Ulaşım Durdu

Yine kısa bir süre önce yapmış olduğumuz haberlerde corona virüsünün, uzun süreli kargo kutularında yada kargo ürünlerinde hayattaki kalamadığını bu nedenle ülkelerin birbirleri arasında insansız kargo gönderimlerinde herhangi bir bulaşma ve bulaşıcı bir hastalık durumunun olmadığını kamuoyuyla bazı ülke bakanlıkları açıklamıştı. Bundandır ki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev yaptıkları telefon görüşmesinde, kargo hariç tüm kara ve hava ulaşım ağının bir süreliğine durdurulmasının kararını ortaklaşa bir şekilde aldılar.

Görüşme Telefonla Yapıldı

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Corona virüsü nedeniyle kısa bir süre önce tokalaşmaması hakkında yapmış olduğumuz haber'de Recep Tayyip Erdoğan'ın Corona virüsü için ne kadar dikkatli adımlar attığını haberimizde paylaşmıştık. Sayın Recep Tayyip Erdoğan yine buna benzer bir konuda Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile yüz yüze görüşmekten ziyade telefonla görüşerek iki ülke arasında hava ve kara ulaşım yollarını, Corona virüsü salgınının tedavisinin yada yayılmasının önüne geçilebilecek bir hale gelene kadar geçici bir süreyle durdurulmasını fakat iki ülke arasında olan kargo gönderim ve alım işlemlerinin devam etmesinin kararını verdiler.

Berkay Ağlar

10 yıldır içerik, haber, teknik makale yazarlığı yaparak kazandığım tecrübeler sayesinde bu gün neohaber bünyesine dahil olabildim. Tüm içeriklerimi objektif ve sade bir anlatımla yapmaya gayret ediyor ve tüm okurlarımız için en doğru bilgiyi ulaştırmaya gayret gösteriyorum.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER