'Avrupa vatandaşı IŞİD'liler iade edilecek'

IŞİD lideri El Bağdadi'nin eşinin Türkiye'de yakalanmasının ardından açıklamada bulunan Milli Savunma Bakanı Akar, Avrupa vatandaşı IŞİD'li teröristlerin ülkelerine iade edileceğini söyledi.

'Avrupa vatandaşı IŞİD'liler iade edilecek'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, öldürülen terör örgütü IŞİD lideri Ebu Bekir El Bağdadi'nin eşinin yakalanması ile ilgili "Yakında yeni bilgiler açıklayacağız" ifadelerini kullandı. Akar ayrıca, "Avrupa vatandaşı IŞİD'liler iade edilecek" dedi.

Bakan Akar'ın mesajları şu şekilde:

Bağdadi'nin yakalanmasıyla ilgili yakın bir zamanda ek bilgiler de paylaşılacak ve netlik kazanacak. Şu anki noktada güvenlik kuvvetleri altında daha detaylı hazırlıklar yapılıyor. Elimize gerekli detay geldiğinde kamuya gerekli açıklama yapılacak.

"Avrupa'dan gelenleri geri göndereceğiz"

Biz DEAŞ ile mücadelede bütün çabamızı sarf edeceğiz. Bütün araçlarımızı bu yönde kullanacağız. DEAŞ'a karşı mücadele göstereceğiz ve sadece Suriye'nin kuzeyi değil DEAŞ'ın var olduğu diğer bölgelerde de savaşacağız, aynı zamanda Avrupa ile işbirliği içerisindeyiz. Avrupa'dan gelen DEAŞ üyelerini ülkelerine göndereceğiz.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 21:06

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER