Avrasya Tüneli'ndeki trafik magandası gözaltında

İstanbul Avrasya Tüneli'nde otomobili ile dubalar arasında makas atarak trafiği tehlikeye düşüren şahıs, sivil trafik polisi tarafından yakalandı. Ehliyetine el konulan ve 2 yıla kadar hapisle yargılanacak magandaya, 1110 lira idari para cezası kesildi.

Avrasya Tüneli'ndeki trafik magandası gözaltında

İstanbul'da iki kıtayı İstanbul Boğazı'nın altından birbirine bağlayan Avrasya Tüneli'nde otomobilli bir maganda, araçlar seyir halindeyken dubaların arasında makas atarak trafiği tehlikeye düşürmüştü.

Polis trafik magandasını yakaladı

Görüntülerin medyaya yansımasının ardından Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliği görevlileri harekete geçti. 

Görüntüleri inceleyen polis, otomobilin plakasının 34 AGF 994 olduğunu belirledi. Sürücüsünün de B.D. olduğunu tespit eden polis, şahsı yakalayarak gözaltına aldı.

Ehliyetine el konularak para cezası kesildi

Şubeye götürülen şahsa, "Aksine bir işaret bulunmadıkça sürücülerin; trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde ardı ardına birden fazla şerit değiştirmeleri" maddesinden 1002 lira ve "Trafik işaret levhaları, cihazları ve yer işaretlemeleri ile belirtilen veya gösterilen hususlara uymamak" maddesinden ise 108 lira olmak üzere toplamda 1110 lira idari para cezası kesildi. Ayrıca şahsın ehliyeti geçici olarak iptal edildi.

2 yıla kadar hapisle yargılanacak

Şubede işlemleri tamamlanan sürücü, 'ulaşım araçlarını kişilerin hayat, sağlık veya mal varlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi, 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır' maddesinden adli işlem yapılmak üzere Acıbadem Polis Merkezi'ne teslim edildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 20:16

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER