Altun'dan El Bağdadi açıklaması: Memnuniyet duyduk

DEAŞ lideri El Bağdadi'nin öldürülmesiyle ilgili Reuters'e konuşan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, terör örgütlerine karşı ABD ile olan yakın iş birliğinin süreceğini söyledi.

Altun'dan El Bağdadi açıklaması: Memnuniyet duyduk

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD'nin DEAŞ elebaşı Ebubekir El Bağdadi'nin ölü ele geçirildiği açıklamasına ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti olarak NATO müttefikimiz ABD'nin eli kanlı bir teröristi adalete teslim etme çabalarına destek olmaktan memnuniyet duyduk" ifadelerini kullandı.

"Teröristleri yenmek için çok çalıştık"

Reuters'a El Bağdadi'nin ölü ele geçirilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu Altun, şunları kaydetti:

DEAŞ karşıtı küresel koalisyonun bir üyesi olarak dost ve müttefiklerimizle birlikte teröristleri yenilgiye uğratmak için çok çalıştık. Terörle mücadelemiz sırasında babalarımızı, annelerimizi ve evlatlarımızı şehit verdik. Bugün Ebubekir el-Bağdadi'nin sivil kurbanlarının yanı sıra dünyanın DEAŞ teröründen koruması için hayatlarını feda eden kahraman askerlerimizi anıyoruz.

"Yakın iş birliğimiz sürecek"

Teröristlerin önüne set çeken Türkiye, bundan sonra da terörün her türlüsüyle mücadele etmek için ABD ve diğer ülkelerle yakın iş birliğini sürdürecektir. Güçlerimizi birleştirmenin ve bölgemizde faaliyet gösteren tüm terör örgütlerini yenilgiye uğratmanın zamanı gelmiştir.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2019, 22:11

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER