Altınbaş Holding’in Patronları Dolandırıcılık Operasyonu!

Cemiyet dünyasının ünlü isimlerine flaş operasyon. Altınbaş Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Altınbaş ile Altınbaş Vakfı Başkanı Sofu Altınbaş'ın da aralarında bulunduğu 35 kişi nitelikli dolandırıcılık, sahtecilik ve suç örgütü kurmak iddialarıyla gözaltına alındı.

Altınbaş Holding’in Patronları Dolandırıcılık Operasyonu!

Cemiyet dünyasının önde gelen isimlerine şok bir operasyon yapıldı. Aralarında Altınbaş Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Altınbaş ile Altınbaş Vakfı Başkanı Sofu Altınbaş’ın da bulunduğu 35 kişiye operasyon yapıldı. Söz konusu kişiler, nitelikli dolandırıcılık, sahtecilik ve suç örgütü kurmak iddiasıyla gözaltına alındı.

SOFU ALTINBAŞ SERBEST BIRAKILDI

Gözaltında tutulan 35 kişinin emniyette sorgularına devam edilirken, sağlık sorunları olan Sofu Altınbaş daha sonra serbest bırakıldı.

İSTANBUL MERKEZLİ 12 İLDE OPERASYON
Deniz araçlarına uygulanan ÖTV muafiyetinden yararlanabilmek için hayali deniz araçlarına akaryakıt aldıkları iddia edilen kişilere operasyon yapıldı. İstanbul merkezli 12 ilde gerçekleştirilen operasyonda haklarında gözaltı kararı verilen 60 kişiden 35’i gözaltına alındı.

İDDİA: DEVLET 22 MİLYON TL ZARAR UĞRATILDI
Mali polisin yaptığı ilk tespitlere göre 6 aylık süren çalışmada devletin 22 milyon lira zarara uğratıldığı öne sürüldü. Şüpheliler, “suç örgütü kurmak”, “üye olmak”, “nitelikli dolandırıcılık”, “resmi belgede sahtecilik”le suçlanıyor.

Seçil Balık


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER