ABD'den S-400 açıklaması

Türkiye'ye gelen S-400'lerle ilgili ABD'den ilk açıklama geldi. ABD Savunma Bakanı Vekili, "Mevkidaşımla görüşeceğim" ifadelerini kullandı. Pentagon ise "F-35'lerle ilgili duruşumuz değişmedi" dedi.

ABD'den S-400 açıklaması

Türkiye'ye gelen S-400'lerle ilgili ABD'den ilk açıklama geldi. ABD Savunma Bakanı Vekili, " Mevkidaşımla görüşeceğim" ifadelerini kullandı. Pentagon ise "F-35'lerle ilgili duruşumuz değişmedi" dedi.

Milli Savunma Bakanlığı’nın Rus yapımı S-400 hava savunma sistemine ait ilk malzemelerin Türkiye’ye geldiğini duyurması uluslararası alanda büyük dikkat çekti. S-400’lerin Türkiye’ye gelmesinin ardındansa ABD’nin tavrı merakla bekleniyordu. Konuyla ilgili ilk açıklama ABD Savunma Bakanı Vekili’nden geldi. Açıklamada, “Mevkidaşımla görüşeceğim” ifadeleri kullanıldı. Pentagon ise “F-35’lerle ilgili duruşumuz değişmedi” dedi.

BAKAN AKAR, ESPER İLE GÖRÜŞECEK

Yaşanan bu gelişmenin ardından Türkiye’den de önemli bir adım geldi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Savunma Bakanı Vekili Mark Esper ile telefonda görüşecek. Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Bakan Akar, Esper ile akşam saatlerinde telefonda görüşme gerçekleştirecek.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 20:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER