ABD Başkanı Trump: Kürtler melek değil

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'den çekilme kararını savunurken, "Suriyeli Kürtler gayet iyi korunuyor. Bu arada onlar melek değil" dedi. Trump, ihtilafın Türkiye ile Suriye arasında olduğunu belirtip, Rusya'nın Şam'a yardım etmesinde kendisi için bir sorun olmadığını söyledi.

ABD Başkanı Trump: Kürtler melek değil

Suriye'nin kuzeyinden çekildiği için iç kamuoyunda eleştirilerin hedefi olan ABD Başkanı Donald Trump, Rusya'nın Suriye'ye yardım etmesinde bir sorun olmadığını söyledi.

"Rusya'nın Suriye'ye yardım etmesinde bir sorun yok"

Trump, ihtilafın Türkiye ile Suriye arasında olduğunu belirtip, "Eğer Suriye, Türkiye ile yaşanan durumda Rusya'dan yardım alıyorsa bunda sorun yok" ifadelerini kullandı. Trump, "Eğer Suriye topraklarını geri almak için savaşmak istiyorsa, bu onlara ve Türkiye'ye kalmış" dedi.

"Kürtler, melek değil"

Suriye'deki duruma müzakere yoluyla çözüm bulunmasına yardım etmeye hazır olduklarını söyleyen ABD Başkanı, "Suriyeli Kürtler gayet iyi korunuyor. Bu arada onlar melek değil" diye konuştu.

"Yaptırım, savaşmaktan daha iyi"

Suriye'de müzakere sürecine yardım edeceklerini belirten ABD Başkanı, Türkiye'ye yaptırım uygulamanın, bölgede savaşmaktan daha iyi olduğu görüşünü de paylaştı. 

Selim Ural

selimural.com


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER