14 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunan gence 19 yıl ceza

Kayseri’de 14 yaşındaki kız çocuğu ile cinsel ilişkiye girdiği iddiasıyla tutuklu yargılanan 19 yaşındaki sanığa 19 yıl 9 ay 15 gün hapis cezası verildi.

14 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunan gence 19 yıl ceza

Kayseri'de yaşanan olayda, iddialara göre Ocak ayında, 19 yaşındaki E.S., 14 yaşındaki K.B. ile cinsel ilişkiye girdi. K.B. annesine durumu anlatınca annesi genci polise şikayet etti. E.S. gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemede ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan tutuklandı.

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık E.S. ile avukatlar hazır bulundu. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı da duruşmaya müdahil oldu.

"Sadece evlenmek için yaptık"

Üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyen tutuklu sanık E.S., “Hiçbir şekilde kesinlikle ilişkiye girmedik. Onun ailesi çok dindardı. ‘İlişkiye girdik’ dersek evlendirirler diye düşündük. Birbirimizi çok seviyorduk, sadece evlenebilmek için ilişki olduğu tarzında böyle bir şey söyledik, o da ters tepti. Cinsel anlamda hiçbir şey olmadı, ailesi ile ağabeyleri ile kavga ettik. K.B. şimdi ailesinden korktuğu için gerçeği söyleyemiyor. Ben suçsuzum, beraatımı istiyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 04:51

Ecem Köksal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER