Yardıma muhtaç ailelerin kömürüne bile göz diktiler

Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun yardıma muhtaç ailelere gönderdiği kömürün dağıtımıyla görevli firma, kömürleri kalitesiz olanlarla değiştirdi.

Yardıma muhtaç ailelerin kömürüne bile göz diktiler

Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) yardıma muhtaç ailelere gönderdiği kömürlerin yerine kalitesiz kömürleri yardıma muhtaç ailelere gönderen firma, aileler tarafından şikayet edildi. Kömürlerin kalitesiz olduğu şikayetiyle harekete geçen Zonguldak ve Ereğli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, yaptığı operasyonda 4 şüpheliyi gözaltına aldı.

Yapılan takip sonucunda dağıtım ihalesini alan firmanın kömürleri kalitesiz olan başka kömürlerle değiştirerek bu kömürleri ailelere gönderdiği, gerçek kömürleri de sattığı öğrenildi.

Yalnızca Zonguldak'ta değil

Yapılan araştırmalarda, ailelere gönderilen kömür üzerinden yapılan değişim  Zonguldak ve ilçelerinin yanı sıra Düzce ve ilçelerinde de yapıldığını ve farklı tarihlerde gerçekleştirildiğini belirlendi.

Sabah saatlerinde düzenlenen operasyonda dağıtımı yapan firmanın sahibi ve olayla ilgisi olduğu tespit edilen toplam 4 şüpheli gözaltına alındı.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 05:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER