…Ve 'Pakize Ana' beraat etti !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatları Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba ile ilgili şikayetinden vazgeçtiklerini mahkemeye sundu. Mahkeme, Akbaba'nın beraatine hükmetti.

…Ve 'Pakize Ana' beraat etti !

2017 yılında yaptığı bir konuşma nedeniyle Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlamasıyla hakkında 4 yıl hapis istemiyle dava açılan Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba, bu sabah hakim karşısına çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatları Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba hakkındaki şikayetinden vazgeçtiklerini mahkeme heyetine bildirdi. Mahkeme, Akbaba'nın beraatine karar verdi.
Ankara Adliyesi'nde görülen duruşma öncesi açıklama yapan Akbaba, "Ben önce Türk milletinin onuru, gururu diyorum. Türkiye’nin davası diyorum. Tedirgin değilim” dedi ve konuşmasını şöyle sürdürdü;

'Zindanlara atılsam da umrumda değil'

“Merak ettiğim bir şey var, acaba hakim bana ne soracak. İkincisi ise şu; çok mutluyum. Ceza alsam bile umrumda değil. Zindanlara atılsam da umrumda değil. Şehit Namık Ayhan Akbaba üzülüyor mu diye düşünüyorum. Üzülmemesini istiyorum. Çünkü annesinin onurudur, gururudur. Ben vatan için evlat verdim. Zaten kalbim sızlıyor. Bir şehit anasının hakim karşısına çıkarılması ne dünya tarihinde ne de Türkiye tarihinde var. Bunu bana yapanlar utansın. Onların vicdanı sızlasın. Benim vicdanım rahat. Bu benim madalyamdır. Ben susmayacağım. Polisi, askeri görünce ‘oğlum ben şehit anasıyım, dualarım sizinle’ diyorum. Şimdi siz bütün işiniz bitti, Pakize anayı hakim huzuruna çıkarın. Aman ne güzel yapmışsınız. Teşekkür ediyorum diyorum. Sayın Hulusi Akar o selamı geç verdiniz. O selamı arkadaşlarınız zindandayken verecektiniz. Oğlum, sen vatan için şehit oldun ama annen hakim karşısında. Ne mutlu Türküm diyene."


Duruşmadan detaylar


- Akbaba hakime, "Oğlunuz şehit olduktan sonra ne sıkıntılar yaşadınız? Kanun ne kadar sizin yanınızdaydı? Bunları sormanızı bekliyordum. Teşekkür ederim" dedi.
- Akbaba’nın avukatı, müşteki avukatına, "Sayın Recep Tayyip Erdoğan davaya devam etmek istiyor mu?" diye sordu. 
‪- Erdoğan’ın avukatı ise "Evet, davaya katılımımız devam edecek" cevabını verdi.
Duruşmaya daha sonra Erdoğan’ın diğer avukatı geldi. İkinci avukatın gelmesinin ardından, Erdoğan'ın avukatları Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba hakkındaki şikayetinden vazgeçtiklerini mahkeme heyetine bildirdi. Mahkeme, Akbaba'nın beraatine karar verdi.

Akşener, Akbaba'yI kapıda karşıladı.


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Genel Başkan Yardımcıları Berna Sukas, Şenol Sunat, Tuğba Vural Çokal ile İYİ Parti milletvekilleri Ümit Özdağ, Ayhan Erel, Feridun Bahşi ve Yasin Öztürk de duruşmayı takip etmek için Ankara Adliyesi'ne geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile Ali Türkşen de, Pakize Akbaba'ya destek için adliyeye gelenler arasında yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER