Vatan Partisi'nden Diyarbakırlı annelere destek

Vatan Partisi Öncü Kadın Genel Başkanı Meltem Ayvalı, HDP il binasının önünde nöbet tutan anneleri ziyaret etmek için Diyarbakır'a gitti.

Vatan Partisi'nden Diyarbakırlı annelere destek

Anneler, çocukları için HDP il binasının önünde oturma eylemi gerçekleştiriyor. Vatan Partisi Öncü Kadın Genel Başkanı Meltem Ayvalı'dan annelere destek geldi.

Ayvalı, yaptığı açıklamada, "Hacire annenin ve bugün burada oturma eylemi yapan annelerimizin sesi tüm Türkiye'nin sesi oldu. Onlar bir ışık oldular. Vatanları ve evlatları için mücadele eden cesur kadınlar onlar. Biz de tüm Türkiye'den kadınların selamını onlara getirdik. Onlara sonuna kadar destek olacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz. PKK tarafından dağa kaçırılan çocuklarını kurtarmak için mücadele ediyorlar. Artık onların evlatları Türkiye'nin evlatlarıdır. Kendileri de artık tüm Türkiye'nin anneleri olmuşlardır. Bazılarının yüreği Selahattin Demirtaş'la çarpabilir, bizim kalbimiz onlarla çarpıyor." dedi. Daha sonra oturma eylemindeki annelerle sohbet etti.

'Siz Vatan Partisi'ne kurban olun'

Ayvalı, annelerle sohbet ettiği esnada il binasından çıkan bir grup kadın, anneleri hedef alarak, "Bunlar Vatan Partili, uzaklaştırın bunları" diye bağırdı. Anneler ise bu sözlere karşılık, "Siz Vatan Partisi'ne kurban olun" şeklinde yanıt verdi.

HDP'liler lüks içinde yaşıyor

Öncü Kadın Genel Başkanı Meltem Ayvalı ile sohbet gerçekleştiren anneler, HDP'li yöneticilerin lüks içinde yaşayarak kendi çocuklarını koleje gönderdiklerini, fakir çocukları ise polisin önüne attıklarını söyledi. 10 yaşındaki çocukların dağa götürüldüğünü bildiren anneler, HDP'nin, çocukların kendi iradeleri ile dağa gittikleri yalanını söylediklerini de belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 14:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER