Tinder'ın rakibi Facebook'tan geldi

Ciddi oranda bir kullanıcı kitlesine sahip olan, dünyanın en ünlü randevu ve arkadaşlık uygulaması Tinder'a rakip Facebook firmasından geldi.

Tinder'ın rakibi Facebook'tan geldi

Facebook, yaklaşık bir yıl önce üzerinde çalıştığını duyurduğu arkadaşlık uygulaması 'Facebook Dating'i nihayet kullanıma açtı. Tıpkı Tinder, Okcupid ve Lovoo gibi randevu programları gibi işlev gören uygulama, şimdiden alanındakilere rakip oldu. 

20 ülkede yayınlandı

Uygulama en başta Amerika Birleşik Devletleri eyaletlerinde olmak üzere toplam 20 ülkede yayınlandı ve Güney Amerika ve Asya kıtasında bulunan ülkelerdeki kullanıcılara da açıldı. Avrupa'daki kullanıcılar için ise uygulamanın kullanıma açılacağı tarih 2020 olarak planlanıyor. Uygulamanın ülkemizde ne zaman kullanıma sunulacağı henüz belli değil.

Birçok ekstra özellikle kendini diğer randevu ve arkadaşlık uygulamalarından ayıran Facebook Dating, her ne kadar alanında yeni bir uygulama da olsa işlevselliği ile göz dolduruyor.

Facebook Dating App'ın özellikleri

Facebook, Dating uygulamasının vurgulu iki yeni özelliğini duyurdu. Duyuruya göre uygulamaya şirketin bünyesindeki Instagram ve Facebook uygulamalarındaki hesaplar ile giriş yapılabiliyor. Ek olarak Screet Crush özelliği ile dikkat çeken uygulama, konuşmayı planladığınız kişileri özel bir kişi listesine ekleyebilme avantajını sunuyor. Diğer randevu ve arkadaşlık uygulamalarının yanında bu özellik büyük bir artı olarak nitelendiriliyor: Çünkü normal bir uygulamada konuşmayı planladığınız kişiler ile eşleşmek durumunda kalıyorsunuz.

Uygulama Instagram ve Facebook üzerinden olduğu gibi hikaye ve fotoğraf paylaşma özelliği de sunuyor. Uygulama 18 yaşından büyükler için kullanılabilir durumda.

18 yaşından büyük kişilerin kullanabildiği uygulama hikaye ve fotoğraf paylaşımına da imkan sağlıyor.

Güvenli bir randevu uygulaması

Facebook bu uygulamanın en can alıcı özelliğinin eşleşmeleri güvenli bir şekilde yapmak ve kullanıcıları kötü amaçlardan sakınmak olduğunu belirterek, uygulamanın kişilerin buluşma konumlarını yalnızca en güvendikleri kişilerle paylaşmasına fırsat verecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER