Teslim edilmeyen okulları için yürüdüler

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde Gökçebey Ortaokulu öğrencileri ve velileri iki yıldır teslim edilmeyen okul için yürüdü.

Teslim edilmeyen okulları için yürüdüler

Çamurlu Köprü üzerinden başlayan yürüyüşte öğrenciler ve veliler ellerinde bayraklarla Hükumet Konağı önünden geçerek Cumhuriyet Meydanı önünde toplanıldıktan sonra İstiklal Marşı okundu. 

Grubun sözcüsü Elif Öztürk, yaptığı açıklamada, "Biz Gökçebey Ortaokulu velileri olarak kendimize ait bir okul binamızın olmasını yetkililerden talep etmek amacıyla burada toplandık. Yetkililere soruyoruz; sabah 06.00'da kalkan, yarı uykulu gözlerle 07.20'de derse giren bir öğrenci derslere ne kadar motive olabilir? İkili öğretim yüzünden akşam 18.20'de kışın havalar karardıktan iki saat sonra evlerine gitmek durumunda olan ilkokul öğrencilerine yazık değil mi?" ifadelerini kullandı.

"Bu durum başarıyı olumsuz etkiliyor"

Öztürk, jeneratör eksikliğinden dolayı herhangi bir kesinti durumunda çocukların karanlıkta kaldığını belirterek, "Çocuklarımız okul kurslarına katılamıyor çünkü binamız yok. Bu durum liselere giriş sınavlarında başarıyı olumsuz etkiliyor. Sözün özü, bu durum başta öğretmenlerimiz olmak üzere, öğrencilerimize ve velilerimize eziyet olmaktan başka hiçbir işe yaramamaktadır. Yetkililer ise olanları sadece seyretmekle meşguller. Yetkilileri ellerini vicdanlarına koyarak bu durumu acilen düzeltmeye davet ediyoruz ve okul binamızın bir an önce yapılmasını istiyoruz" dedi.

2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında Gökçebey Ortaokulu depreme dayanıklı olmadığı için yıkıldı.

23 Nisan 2017 yılında Zonguldak İl Müdürü Pervin Töre tarafından okul boşaltılarak velilere ve öğrencilere bir sonraki öğretim yılında okullarının yetişeceği sözü verilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER