Taksici, aracında unutulan 20 bini sahibine ulaştırdı

İstanbul'da bir turistin takside unuttuğu 20 bin lira, taksici tarafından sahibine ulaştırıldı.

Taksici, aracında unutulan 20 bini sahibine ulaştırdı

İstanbul'un Beyoğlu ilçesindeki bir taksi durağında çalışan taksi şoförü Okay Mete'nin, önceki akşam Karaköy’den aldığı İranlı iki turist, araçta çanta unuttu.

Mete, Taksim'e bıraktığı turistlerin ardından başka bir müşteri aldı. Yeni müşteri, arka koltukta unutulmuş bir çanta olduğunu Mete'ye bildirdi. Mete, çantanın sahibini bulmak için çantayı açtı. Çantanın içinde pasaport ve 10 milyon riyal, bin 300 dolar (toplam 20 bin Türk lirası değerinde) para bulan Mete, çantada bulunan bir kartvizit üzerindeki iletişim numarayı arayarak İranlı turistlere ulaşmaya çalıştı.

Para yerine ulaştı

İranlı turistlerin kartvizitin sahibi olan esnaf Mustafa Özdemir'den alışveriş yaptığı öğrenilirken Özdemir, taksici ve turistleri buluşturarak emanetin yerine ulaşmasını sağladı. Tüm taksicilerin kötü bilinmesini istemediğini söyleyen Mete, turistlerin kendisine güvendiği için çantayı kontrol etme gereği bile duymadıklarını ifade ederek teşekkür etti.

Tarafların buluşmasını sağlayan Mustafa Özdemir, "Türk Milletimiz her zaman iyi yönleri var. Ben taksiciden gurur duydum. turistlerin yarın uçakları vardı, çok iyi oldu. Kendilerine çok geçmiş olsun diliyorum." şeklinde konuştu.

İranlı turist ile taksici birbirine sarılarak vedalaşmanın yanı sıra birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2019, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER