'Su akmıyor, akmayan suyun parasını istiyorlar'

13 gündür suyu akmayan mahallenin muhtarı isyan etti: Aylardır mahallemizde su yok ama evlere su faturası gönderiliyor.

'Su akmıyor, akmayan suyun parasını istiyorlar'

Samsun'un Bafra ilçesinde 128 haneli Çalköy Mahallesi'nin muhtarı Kadem Varol, suların 3 aydır düzensiz aktığını, son 13 gündür ise hiç akmadığını belirterek isyan etti: "SASKİ'ye 30 kez dilekçe verdim. Aylardır mahallemizde su yok ama evlere su faturası gönderiliyor. Akmayan suyun parasını istiyorlar bizden. Sayaçları söküp, Külliye'ye gideceğiz."

3 aydır su sorunu yaşayan mahalle sakinleri ırmaktan tankerle su taşımak zorunda kalıyor.

"Aylardır bizi oyalıyorlar"

SASKİ’ye (Samsun Su ve Kanalizasyon İdaeresi Müdürlüğü) konu hakkında birçok kez dilekçe gönderdiğini bildiren muhtar, “3 ayda 30 tane dilekçe verdik aylardır bekliyoruz. Bugün yarın diyerek, bizi oyalıyorlar. SASKİ yetkilileri, bakacağız, yapacağız’ diyorlar. Ama aylardır bir çözüm yok. Biz çiftçiyiz. Tozun toprağın içinde çalışıyoruz akşam eve gidiyoruz. Duş almaya suyumuz yok. Camiye gidiyoruz abdest almaya suyumuz yok. Çamaşırlar yıkanmıyor, tuvaletlerde sorun yaşıyoruz. Onca dilekçeye rağmen su sorunu çözülmedi” dedi.

"Sayaçlarımızı alıp cumhurbaşkanına gideceğiz"

Suları ayda yalnızca 2-3 kez akan muhtar, buna rağmen evlere fatura gönderildiğini söyleyerek, "Mahallemizde su yok ama SASKİ personeli evlerimize gelerek fatura kesiyorlar. Utanmadan da atık su parası istiyor. Akmayan suyun atık parası mı olurmuş? Mahalle sakinleri olarak evlerimizdeki su saatlerini söküp, önce Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir’e gideceğiz. Su sorununu çözülmezse bu kez sayaçlarımızı alıp Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kapısına gidip, derdimizi anlatacağız" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 01:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER