Sanat camiası, evlatlarını arayan aileler için Diyarbakır'da

Çocukların örgüt tarafından alıkonduğunu belirten ailelerin Diyarbakır HDP İl Başkanlığı binası önündeki eylemine sanat camiasından destek geldi.

Sanat camiası, evlatlarını arayan aileler için Diyarbakır'da

Çocukları terör örgütü tarafından dağa kaçırılan ailelerin, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki eylemi sürüyor.

Oturma eyleminin 11. gününde olan ailelere, ülke genelinden destek yağarken sanat camiasından ünlü isimler de bizzat Diyarbakır'a giderek ailelere, yanlarında olduklarının mesajını verdiler.

Hülya Koçyiğit, Gülben Ergen, Yavuz Bingöl, Muazzez Ersoy, Cengiz Kurtoğlu, Hazım Körmükçü, Hasan Kaçan, İskender Pala ve Özhan Eren, ailelerle bir araya gelerek kayıp çocukların fotoğraflarını taşıdılar.

"Silahları bir meydanda yakın"

Annelerin daha fazla ağlatılmamasını isteyen Yavuz Bingöl şöyle konuştu:

"Silahları bir meydanda yakın gelin annelerinizin gözyaşlarını tek tek toplayın. Bu acıyı bitirin gelin annenizin sinesine Allah’a anneye sığının ve bu kötülükten büyük yanlıştan vazgeçin dönün. Biz de onların evlatlarının yerini alamayız ama acılarına ortak olmak için bugün buraya hep birlikte geldik. İnşallah hepsi sağ salim evlerine ailelerine kavuşurlar. İnşallah herkes destek olmaya gelirler."

"Anneler kazanacak"

Ziyaretlerinin annelere güç verdiğini hissetiğini belirten Gülben Ergen yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bir annenin içi yanıyorsa, feryat ediyorsa o feryadın karşısında hiçbir güç duramaz. Anneler çığlık atıyorlar, artık bitsin diyorlar. Dün burada hain mayınlar patlamış, cenazeye gittik insanlar perişan bitmeyecek bu, barışın, kardeşliğin, birliğin günüdür. Allah sizi evlatlarınıza kavuştursun. Siz hepimizden daha güçlüsünüz sizin karşısında hiçbir güç duramayacak, siz kazanacaksınız, anneler kazanacak."

"Bu çığlığı dünya duysun"

Hülya Koçyiğit de annelerin çığlığını tüm dünyanın duymasını istediğini belirterek bir açıklamada bulundu:

"Onlar bir çığlık attılar evlatlarımızı istiyoruz diye, bunu bütün dünya duysun. Bu çığlığı duysunlar, bu direnişe saygı göstersinler. İnşallah evlatlarına kavuşurlar, bütün dileğim bu. Onların direnişlerine bütün Türkiye saygı duyuyor. Herkes Diyarbakır’a gelmeyebilir ama bütün kalbiyle bu annelerin acısının yanında yer alıyor. Sadece sanatçılara seslenmek yeterli değil, ben inanıyorum bütün anneler, babalar, yürekleri yanarak çığlık atan bir direnişe geçen bu harekete saygı duyuyorlar ve destekliyorlar."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER