Rus senatör Puşkov: Kural koyma hakkı ABD'de değil

Rus senatör Aleksey Puşkov, ‘Rusya’nın Batı değerlerini benimseyip davranışlarını değiştirmesini’ belirten ABD Savunma Bakanı Mark Esper’e yanıt verdi.

Rus senatör Puşkov: Kural koyma hakkı ABD'de değil

​Esper, Paris’te düzenlenen bir basın toplantısında, Rusya’nın istikrarsızlığa katkı sunmaya devam ettiğini ve bu davranışını değiştirmesi gerektiğini ileri sürerek, “Rusya’nın, Batı değerlerini paylaşan çok daha normal bir ülke gibi davranması harika olurdu” diyerek bir nevi talepte bulunmuştu.

Rus senatör Aleksey Puşkov, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, BD Savunma Bakanı Mark Esper'in bu cümlesine yanıt olarak, “Pentagon’un başındaki M. Esper belli ki hiçbir şey anlamamış. Zira Rusya’ya, kendilerinin koyduğu kurallara göre davranma, yani itaatkar bir biçinde ABD’nin peşinden gitme çağrısında bulundu” dedi.

"Türkiye dahil birçok ülke kuralları ABD'nin koymasına göz yummuyor"

Puşkov açıklamasını şu sözlerle devam ettirdi: “Ancak gelin görün ki dünya artık eskisi gibi bir yer değil: Rusya, Çin, Türkiye ve daha birçokları, ABD’nin kendi kurallarını dayatma ‘hakkını’ tanımıyor. (ABD için) uyanma vakti geldi.”

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 06:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER