Rabia Naz’ın babası kızının mezarında duyurdu: Müjde kızım müjde!

Giresun'un Eynesil ilçesinde şüpheli ölüme kurban giden Rabia Naz soruşturması ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

Rabia Naz’ın babası kızının mezarında duyurdu: Müjde kızım müjde!

Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan, sosyal medyan hesabından ‘müjde kızım müjde’ diyerek soruşturmada tanık olarak dinlenen, bir yıl sonra ifadesini değiştiren Mürsel Küçükal’ın evine polis baskını düzenlendiğini duyurdu.

Baskınla ilgili paylaşımlarda bulunan gazeteci Metin Cihan da, “sahte tanık yaratanlar şimdi de sahte şüpheli yaratıyor diye düşünüyorum” dedi.

NE OLMUŞTU?

12 Nisan 2018'de Giresun'un Eynesil ilçesine bağlı Gümüşçay Mahallesi'ndeki evlerinin önünde yaralı halde bulunan 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan'ın ölümüne ilişkin soruşturma, KARAR'ın manşetleriyle Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Trafik kazası bulgularına rağmen olayın 'intihar' olarak kayda geçirilerek soruşturma açılmamasına itiraz eden baba Şaban Vatan'ın mücadelesinin ardından Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu devreye girmişti. HSYK'nın görevlendirdiği müfettişin 'kaza olabilir' raporu, olay yeri polislerine soruşturma açılması, 60 tanığın yeniden dinlenmesine karar verilmesiyle soruşturma yeni bir boyut kazanmıştı.

31 Mart seçimlerinde yeniden seçilemeyen eski Eynesil Belediye Başkanı'nın yeğeninin Rabia Naz'a çarptıktan sonra küçük kızı evin önüne bıraktığı iddiasını dile getiren baba Şaban Vatan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli'yi dosyayı kapatmaya çalışmakla suçlamıştı. Canikli ise baba hakkında suç duyurusunda bulunmuş ve basın açıklamasıyla kendisini savunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2019, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER