Ponzi Arzu için 300 yıl hapis istemi

Bursa’da ‘ponzi’ yoluyla 73 kişiyi milyonlarca lira dolandırdığı iddiasıyla yargılanan Arzu Mertgil için 300 yıl hapis isteniyor.

Ponzi Arzu için 300 yıl hapis istemi

Bursa’da ponzi yöntemi olarak bilinen "birlikte iş kurma ve yardım bahanesiyle para toplama" yoluyla 73 kişiyi 13 milyon lira dolandırdığı iddia edilen Arzu Mertgil ve iş birlikçisi olduğu iddia edilen 7 sanığın yargılanması sürüyor.

Bursa 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya ev hapsi verilen Arzu Mertgil de katıldı. Peruk takıp görünüşünü değiştirerek dolandırıcılık yapan Ponzi Arzu duruşmaya başörtüsüyle katıldı.

Daha önceki savunmalarını tekrar eden Ponzi Arzu, suçsuz olduğunu ifade etti. Diğer taraftan cumhuriyet savcısı 7 sanık hakkında mütalaasını açıkladı. Savcı, 13 kişiyle uzlaşan Arzu Mertgil'in, kalan 60 mağdurdan dolayı 'basit dolandırıcılık' suçundan kişi başına 5'er yıl olmak üzere toplam 300 yıl hapis cezasını talep etti. Ayrıca diğer sanıklar Gökmen Ş. için 22 mağdurdan 110 yıl, Serkan Ç. için 6 mağdurdan 30 yıl, Selçuk T. için 3 mağdurdan 15 yıl hapis cezası istedi. Savcı, Reşat A., Azime K. ve Erkan K. hakkında ise beraat talep etti.

Mahkeme heyeti, mütalaanın ardından duruşmayı karar için ileri bir tarihe erteledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER