'Polisim' diyerek ev arkadaşlarını dolandırdı

Mersin'de bir şahıs, kendisini polis olarak tanıtıp ev arkadaşlarını dolandırdı.

'Polisim' diyerek ev arkadaşlarını dolandırdı

Mersin'de V.U. ve F.B. isimli vatandaşlar, birlikte aynı ikamette kaldıkları ev arkadaşları A.N.'den, polis olduğunu iddia ederek kendilerini dolandırdığını ileri sürerek şikayetçi oldu.

V.U. ve F.B, A.N'nin kendisini polis ve istihbaratçı olarak tanıttığını, güven tahsis ederek bin lira para ve 3 bin 156 lira değerinde cep telefonlarını aldığını iddia etti.

Şahsın polis olmadığını anladıkltan sonra maddi zarara uğratıldıklarını anlayan V.U ve F.B'nin şikayeti üzerine polisler çalışma başlattı. Çalışmalar neticesinde A.N'nin Niğde'nin Bor ilçesinde olduğunu tespit etti.

Üstünden sahte polis kimliği çıktı

Mersin polisinin irtibata geçtiği Bor ilçe Emniyet Müdürlüğü şahsı gözaltına aldı. Cumhuriyet Savcının talimatıyla Mersin'e getirilen şahsın, üst aramasında kendisi tarafından hazırlanmış, renkli polis kimliği ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıs, emniyet çıkışında hakkındaki iddiaları reddeden şahıs, "Paraları neden geri vermediniz?" sorusuna "Durumum yoktu, ödeyemedim. Bugün halledeceğim." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER