Ölüm çetesi marka peşindeymiş!

İstanbul Kaçakçılık Şubesi ekipleri sahte alkol üreten ölüm şebekesine yönelik yaptığı operasyonda önemli ayrıntılar ortaya çıktı. Şebekenin yabancı kişilere çöpten topladığı şişeler ile sahte içkiyi lüks restorant, meyhane ve büfelere sattıkları tespit edildi. Şebeke lideri S.A'nın ürettiği sahte içkilere marka isim vermek istediği telefon takibine yakalandı.

Ölüm çetesi marka peşindeymiş!

İstanbul Kaçakçılık Suçlar ile Mücadale Şube ekipleri tarafından başlatılan planlı çalışmada sahte içki şebekesi takibe alındı. Fiziki ve teknik takip sırasında polis şebeke ile ilgili önemli bilgiler ulaştı. Şebekenin liderliğini S.A'nın yaptığını tespit eden haklarında terör örgütü Hizbullah'tan araması bulunan, taciz ve küçük yaşta çocuğa cinsel istismardan araması bulunan kişilerinde olduğunu tespit etti.
YABANCILARA TOPLATTILAR
Yapılan çalışma sırasında sahte içki konulan şişelerin bir çoğunun çöplerden toplandığı da ortaya çıktı. İddiaya göre şebeke bu iş için yabancı uyruklu bazı kişilerle anlaştı. Çöplerden kağıt toplayan bu kişilerden içki şişesi toplaması istendi. Toplanan şişeler hijyenik olmayan ortamlarda yıkanarak, sahte içkilerle dolduruldu.
4 KATLI BİNAYI ÇÖKERTECEKLERDİ

Öte yandan Büyükçekmece'de 4 katlı bir binanın girişinde meydana gelen patlamanın sahte alkol imalathanesi olduğu ortaya çıkarken patlamanın doğalgazın neden olduğu tespit edildi. 
SAHTE İÇKİYE MARKA İSİM BULMAYA ÇALIŞMIŞLAR
Şebekeye yönelik yapıman teknik takip sırasında örgüt lideri S.A'nın telefon konuşmalarında ürettiği sahte içkilere marka isim koymaya çalıştığı ortaya çıktı. S.A "Amerikan markaları ile yarışıyoruz. Bizim çocuklara da güzel bir marka bulmamız gerekiyor" diyerek merdiven altında ürettiği şişeleri marka haline getirmeye çalıştığı tespit edildi.
106 ADRESE OPERASYON
İstanbul Kaçakçılık Suçlar ile Mücadele Şube ekipleri İstanbul merkezli Ankara, Bursa, İzmir, tekirdağ ve Kahramanmaraş'da 106 adrese aynı anda operasyon başlattı. Şebeke lideri S.A, örgüt üyeleri Ö.A, L.Y yabancı uyruklu G.H.U'nunda aralarında bulunduğu 83 kişiyi gözaltına aldı. Şebekenin imalathane olarak kullandığı depolarda 3 bin 269 adet sahte çiki, 19 bin 482 adet boş alkol şişesi ve sevkiyata kullandığı 5 araca el konuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER