Naim Süleymanoğlu'nun kızları filmin durdurulmasını istedi

dünya ve olimpiyat şampiyonu Milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun hayatını anlatacak olan Türk Herkül filminin gösterime girilmesine kızları karşı çıkıyor. Süleymanoğlu'nun kızları, dava açarak filmin gösteriminin engellenmesini talep etti.

Naim Süleymanoğlu'nun kızları filmin durdurulmasını istedi

Dünya ve olimpiyat şampiyonu Milli haltercimiz Naim Süleymanoğlu’nun kızları Sezin ve Esin Süleymanoğlu, babalarının yaşamının anlatılacağı sinema filminin gösterime çıkmasının engellenmesi için mahkmeye başvurdu.

Süleymanoğlu'nun hayatının film yapılmasına kızları karşı

Ayla, Müslüm gibi filmlerin yapımcısı olan Mustafa Uslu, Dijital Yapım Evi ve amcaları Muharrem Süleymanoğlu’na dava açan Esin ve Sezin kardeşler, "Türk Herkül adlı filmin yapım amacının haksız kazanç elde etmeye yönelik olduğunu savunarak, babalarının hayatında gizli kalması gereken bazı konuların filmde işlenmesiyle iki kızın toplum önünde küçük düşürebilecek bazı olumsuz sonuçlara neden olacaktır" diyerek filmin durdurulmasını talep etti.

Dava dilekçesinde, kızların amcası Muharrem Süleymanoğlu, yapım şirketi Dijital Yapım Evi Reklam Film Sanayi şirketi ve yapımcı Mustafa Uslu arasında film sözleşmesi yapıldığına dikkat çekilerek, filmden yalnızca amca Süleymanoğlu’nun bir bedel alacağı belirtildi. Dilekçede ayrıca, filmin yüksek gelir elde etmesi durumunda; Süleymanoğlu’nun kızlarına ayrı ayrı daire alınacağına dair duyumlara yer verildi.

Sezin ve Esin Süleymanoğlu, bir süre önce de babalarının Avrupa ve dünya şampiyonluğundan kazandığı madalyaların kayıp olduğu iddiasıyla mahkemeye başvuruda bulunmuşlardı.

Kızların izni yok, amca gelir elde edecek

Süleymanoğlu kızlarının avukatı Aziz Demir, dava dilekçelerinde amca Muharrem Süleymanoğlu’nun film çekimi için kitap yazdığını anlattı. Avukat Demir, Muharrem Süleymanoğlu'nun madalyaların 9 yıldır kendisinde olduğunu, şuan ise halen çekimi süren filmde kullanıldığını söylediğini açıkladı. Süleymanoğlu kızlarının madalyaların filmde kullanılmasına da filmin gösterimine de izin vermediklerini aktaran Demir, Süleymanoğlu’nun yaşamının belgesel yapılarak televizyonda yayınlandığını hatırlattı.

‘Türk Herkül’ filminin amacının ise haksız kazanç elde etmeye yönelik olduğu ve yaşamından gizli kalması gereken bazı konuların filmde anlatılacak olması, davacı kız kardeşlerin toplum önünde küçük düşürmelerine neden olabilecek bazı kötü sonuçları olacağına işaret eden avukat Demir, Süleymanoğlu’nun yaşamının film yapılarak kazanç elde edilmesine kızlarının izni olmadığını belirterek, usule aykırı olarak madalyalara el konulması, filmde kullanılması ve geri verilmemesi sebebiyle de suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER