Kimliğini kaybeden şahsın başına gelmeyen kalmadı

Trabzon'da kimliği kaybeden 54 yaşındaki Alaattin Öztürk bu yüzden işinden oldu. Öztürk 10 senedir mahkemelerde yargılanıyor.

Kimliğini kaybeden şahsın başına gelmeyen kalmadı

Alaattin Öztürk isimli şahsın 15 yıl önce Trabzon'da kimliğini kaybetmesiyle hayatı bir anda karardı. Trabzon Belediyesi önünde 2004 yılında kimliğini düşürdükten sonra başlayan çilesi 10 yıldır bitmiyor.

Sıkıntılar 2006 yılından itibaren başladı

Kayıp ilanı verdiği kimliğini 15 dakika sonra Zabıta Müdürlüğü'nden teslim alan Öztürk, 2 yıl sonra adına şirket kurulduğunu öğrendi. Sahte kimlik kullanarak Alaattin Öztürk adına şirket açan kişiler daha sonra şirket adına kredi çekmiş ve bankalardan çek almıştı. 

Daha sonra bankaların kendisini aramasını önemsemediğini söyleyen Öztürk, "Benim Mersin ile ne işim var diyerek aramaları ciddiye almadım. 10 gün sonra tekrar bir telefon daha gelirken bende bankanın Trabzon’daki Şubesine gittim. Kimliğimi vererek işlemlere bakıldığında adam benim adıma Türkiye’yi dolandırmış. Çekler, krediler. 2006-2007 yılları arası görev yaptığım Trabzon merkezdeki okulda gözaltına alınıp ardından tutuklandım." dedi.

İşini kaybetti

Öztürk daha sonra, kendisine gelen icralar neticesinde çalıştığı okuldan ayrılmak durumunda kaldı. Duruşmaların hala devam ettiğini bildiren Öztürk, "Yaklaşık bana 500 bin TL borç çıktı. Daha sonrasını hesaplayamadım. Şu ana kadar ödeme yapmadım ancak 3-4 ay maaşıma haciz geldi, itiraz ederek haczi durdurdum. Okulda sözleşmeli olarak çalışırken icralardan dolayı sigortamı mecburen kesmek zorunda kaldım." ifadelerini bu olanlar yüzünden emekli olamadığını, emekli olmak için 5 yıl daha çalışması gerektiğini söyledi.

Öztürk'ü dolandıran Salih Z.D ise şu an hala cezaevinde yatıyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2019, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER