Kardeşeli Derneği’nden kurban bağışı

Kardeşeli İnsani Yardım Derneği'nden yapılan kurban bağışlarının 10 ülke ve 85 bölgede bulunan 478 bin 500 kişiye kadar ulaştırarak kurban bereketini paylaştırdı.

Kardeşeli Derneği’nden kurban bağışı

Kardeşeli İnsani Yardım Derneği, kurban bağışlarını tam 478 bin 500 kişiye ulaştırdı. Yapılan bilgilendirmelere göre; dernek 2019 yılı kurban organizasyonu kapsamında 11 bin 165 kurban bağışının, darda kalan mazlumların ve sıkıntı çeken kişilerin daha yoğun olarak bulunduğu bölgelere dağıtılmasına ve ülkelere ulaştırılmasına vesile oldu. Organizasyon ile yapılan kurban bağışları, 10 ülke ve 85 bölgede bulunan 478 bin 500 kişiye dağıtıldı.

GÖNÜLLÜLERİN ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Kardeşeli İnsani Yardım Derneği, Asya ve Afrika ülkeleri başta olmak üzere dünyanın farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine kardeş elini uzatmaya devam ediyor. Kardeşeli İnsani Yardım Derneğinin kurban bağışlarını ve diğer bağışları ulaştırdığı bölgeler ve ülkeler arasında; Türkiye, Çad, Uganda, Moritanya, Somali, Mali, Bangladeş, Arakan, Gazze ve Yemen bulunuyor. Kardeşeli İnsani Yardım Derneği bünyesindeki gönüllülerin çalışmalarıyla başta Türkiye olmak üzere dünyanın 10 ülke ve 85 farklı bölgelerinde bulunan yetimhaneler, okullar, medreseler, huzurevleri, cezaevleri ve köylerdeki ihtiyaç sahiplerinin nispeten keyifli bir bayram geçirmesi sağlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER