İşten çıkarılan kadın HDP Genel Merkezi önünde eylem yaptı

Belediyede temizlik görevlisi olarak çalışan Gülistan Can, işine son verildikten sonra HDP Genel Merkezi önünde eylem yaptı.

İşten çıkarılan kadın HDP Genel Merkezi önünde eylem yaptı

Gülistan Can isimli engelli şahıs Diyarbakır'daki Kayapınar Belediyesi'nde temizlik görevlisi olarak çalışıyordu. Yerel seçimler sonrasında HDP'li Belediye Başkanı Keziban Yılmaz tarafından ine son verildiğini, işten atıldıktan sonra da şiddet gördüğünü söyleyen Can, HDP Genel Merkezi'nin önünde eylem yaptı. 

"2 kişi tarafından şiddet gördüm"

İşten atılma sebebini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu savunmak olduğunu iddia eden Can, tepkisini göstermek üzere Diyarbakır'dan Ankara'ya geldi. HDP Genel Merkezi önünde açıklamada bulunan Can, hiçbir sebep gösterilmeden işine son verildiğini anlatarak, "Ben devletimi savunduğum için Cumhurbaşkanıma laf ettiler, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu savunduğum için Diyarbakır'da dayak yedim." dedi.

"Bana, 'Git seni Cumhurbaşkanın kurtarsın' dediler"

Dayak yiyen Can, Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önüne gidip orada yaptığı görüşmede, "Size yalvarmayacağım, ben sizin gibi devletimi satmayacağım." ifadelerini kullanmasının ardından kendisine, "Git seni Cumhurbaşkanın kurtarsın, bakanların kurtarsın, biziz burada bakan, biziz burada devlet, biziz burada başkan." şeklinde cevap verildiğini öne sürdü.

Cumhurbaşkanına seslendi

Kayapınar Belediyesi önünde iki gece yattığı için dövüldüğünü söyleyen Can, Cumhurbaşkanına seslenerek dayanacak gücünün kalmadığını haykırdı. Can, "Basına gittim diye bana, 'diğer bacağını da biz kıracağız' diyordunuz. Gelin kırın, HDP'lilerden korkmuyorum, sizden hiçbir zaman da korkmayacağım, devletimi hiçbir zaman satmadım, satmayacağım da." dedi.

"Ne istedin benden?"

Can, kendisi gibi 10 tane engelli çalışanın da olduğunu belirterek Kayapınar Belediye Başkanı HDP'li Keziban Yılmaz'a seslendi: "Niye onları da işten çıkarmadınız? Niye bana bunu yaptınız? Neydi benim günahım? Sırf devletimi savunmam, sırf devlet büyüklerimi savunmam, bu muydu benim günahım? Ne istediniz benden?"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER