İstanbul - İzmir Otoyolunu 2,5 milyon araç kullandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, yeni İstanbul-İzmir Otoyolu'nu 2,5 milyon aracın kullandığını açıkladı.

İstanbul - İzmir Otoyolunu 2,5 milyon araç kullandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, İstanbul ve İzmir arası mesafeyi 3,5 saate indiren İstanbul - İzmir Otoyolu'nu 2,5 milyona yakın aracın kullandığını aktardı.

Bakan Turhan, Yozgat'a Ankara - Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı Projesi’ni yerinde incelemek üzere gitti. Akdağmadeni ve Sorgun ilçesindeki hızlı tren şantiyelerinde incelemelerde bulunan Turhan, ray serim çalışmalarını yerinde incelerken açıklama yaptı.

İSTANBUL - İZMİR OTOYOLU'NDAN 2,5 MİLYON ARAÇ GEÇTİ

İstanbul - İzmir Otoyolu'nun Kurban Bayramı öncesi 5 Ağustos'ta hizmete girdiğini hatırlatan Turhan, önceki yıllarda açılan bölümleri olduğunu belirtti. Şu an tam olarak hizmet veren otoyolundan son rakamlara göre 2 buçuk milyon civarında araç geçişinin olduğunu kaydetti. Bu rakamın önemli olduğuna dikkat çeken Bakan Turhan, güzergahta çok büyük rahatlık ve zaman tasarrufu sağladığını vurguladı.

Bakan Turhan, hedeflerinin Ankara-Niğde ve İzmir Çandarlı otoyollarının önümüzdeki aylarda açılması yönünde olduğunu ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER