İş bulamayan genç, belediye binası önünde kendini yaktı!

Eyüp Dal işe alınmadığı için belediye önünde kendisini yakarak hayatını kaybetti. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ise sosyal medya hesabından bu duruma tepki gösterdi.

İş bulamayan genç, belediye binası önünde kendini yaktı!

Gaziantep'te Eyüp Dal isimli bir genç işe alınmadığı Şahinbey belediyesinde kendisini ateşe verdikten sonra kaldırıldığı yoğun bakımda yaşam mücadelesini kaybetti.
Antep’te uzun süreden beri işsiz olan ve başvurduğu iş yerlerinden olumsuz yanıt alan Eyüp Dal, 16 Mayıs’ta Şahinbey Belediyesi önünde bedenini ateşe vermişti. Vücudunda ağır yanıklar oluşan ve 4 gün yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Dal, yaşamını yitirdi.

Eski hükümlü olduğu için “hükümlülük” kadrosundan faydalanma talebiyle İŞKUR üzerinden Şahinbey Belediyesi’ne başvuran Dal’ın talebinin önce kabul edildiği, ardından da reddedildiği öğrenildi.

Bu durumu sosyal medya üzerinden duyuran Gürsel Tekin ise tepki gösterdi.. Tekin'in o paylaşımı;

"AKP'li Kastamonu Belediyesi 100 bin liralık pastırma aldı, Kırşehir'de AKP Kadın Kolları binlerce liralık yemek faturasını Belediye'ye ödetti, Ama Şahinbey'de gencecik bir insana iş sözü verip o sözü bile tutamadılar.

AKP düzeni böyle bir düzen. Yoksulluk ve acı üretiyor."

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER