Hülya Bozkaya'dan Diyarbakır'lı ailelere destek

Sanatçı Hülya Bozkaya, evlatları PKK tarafından kaçırıldığı iddiası ile Diyarbakır’da HDP il binası önünde eylem yapan aileleri ziyaret etti

Hülya Bozkaya'dan Diyarbakır'lı ailelere destek

Çocuklarının PKK tarafından dağa kaçırıldığını söyleyerek Diyarbakır HDP il binası önünde oturma eylemi yapan ailelerin sayısı 18'e kadar ulaşmıştı. Birçok sanatçı, gazeteci ve yazardan ailelere destek geldi. Destek veren sanatçılar arasına Hülya Bozkaya da eklendi. Bozkaya, Mahsun Kırmızgül, Emrah ve Bedri Aysel gibi Diyarbakır'lı sanatçılara ailelere destek vermeleri hususunda çağrıda bulundu.

Merkez Bağlar ilçesi Selahattin Eyyubi Bulvarı'nda bulunan HDP Diyarbakır il binası önünde oturan aileleri ziyaret eden Bozkaya, ailelerle tek tek oturup sohbet etti.

Diğer sanatçılara sitem etti

Bozkaya, destek vermeyen sanatçılara sitemde bulunarak, “Diğer sanatçılar Bodrumlarda tatil yapıp sosyal medyalarına güzel fotoğraflar atıyorlar amenna, ama bakın sanatçı demek toplumun aynası demektir. Bizler bu konuda toplumla alakalı bir durum, bir acı ve bir vahşet olduğunda en güzel sesi duyuracak olan sanatçılardır. Ben günlerdir kendi sosyal medya hesabımdan da çağrı yapıyorum. Ben popüler ve medyatik bir sanatçı değilim. Bakın Diyarbakırlı sanatçıların gelmesini isteyen ailelerde bulunuyor burada. Emrahcığım güzel kardeşim, sevgili Mahsum Kırmızıgül sizler bu toprakların insanlarısınız. Sizler neredesiniz. Sevgili Bedri Ayseli abim neredesin. Sanatçılar olarak bir şehit haberi ya da bir acı haber aldığımızda sosyal medya hesaplarımızdan tepkimizi ortaya koyup başsağlığı diliyoruz. Biz bunları göstermelik mi yapıyoruz. Göstermelik ise neden burada değiliz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 03:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER