Güneşli günler kapıda ama sıcaklıklara dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamayua göre sağanak gidiyor, bunaltıcı sıcaklar geliyor. Sıcaklıklar yer yer 40 dereceyi bulacak.

Güneşli günler kapıda ama sıcaklıklara dikkat!

Beklenen yaz bir türlü gelmedi. Hava sıcaklığı mevsim normallerinin altında seyretti, yağışlı günler sonbahar aylarını aratmadı. Ama yaz severlere müjde sıcak hava dalgası yurdu etkisi altına alacak.

Yurt genelinde haftalardır etkili olan sağanak yağışlar giderek etkisini azaltacak ve hafta sonu sadece Karadeniz Bölgesi’nde yağış bekleniyor. .

Yağışların azalmasıyla birlikte hava sıcaklıkları yükselişe geçecek. İstanbul’da 30 dereceye dayanacak olan sıcaklık değerleri, İzmir’de 38, Ankara’da 29 derece dolaylarında hissedilecek. 42 derece sıcaklık beklenen Aydın, Türkiye’nin en sıcak şehri olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, ve iç kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara, Akdeniz'in iç kesimleri ile Hatay çevreleri, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Çorum, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Trakya, İstanbul ve Kocaeli çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

Ece Aydın


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER