FETÖ'cüler itiraf ederek çözüldüler

Yargı organlarına FETÖ üyelerinin yerleştirilmesi amacıyla İstanbul ve Ankara'da oluşturulan "hücresel hakim ve savcı çalışma evleri"ni tespit için özel bir ekip kuran İstanbul Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri 44 hücre evini tespit etti. Yapılan operasyonda 94 kişi gözaltına alındı.

FETÖ'cüler itiraf ederek çözüldüler

İstanbul Kaçakçılık Şuçlar ile Mücadele Şube ekipleri özel ekip kurarak FETÖ’nün İstanbul’daki 44 hakim-Savcı çalışma evlerini deşifre etti. Son operasyonda 94 kişi gözaltına alınırken 56 aralarında hakim savcı adayları ve avukatların olduğu 56 kişi itirafçı oldu. İtirafçı adayların bu çalışma evlerinde nasıl kaldıkları, abi ve ablaların isimleri, evlere kimlerin gelip gittiğini tek tek anlattılar. Hakim ve Savcılık sınav sonrası ankesörlü telefondan ardışık aranmaları ve sınavlarda kaç soru aldıklarını itiraf eden hakim savcı adayları çalışma evi kurarken çapraz kontrat yönteme kullandıkları ortaya çıktı.

ÇAPRAZ KİRA KONTRATI ELE VERDİ
İstanbul polisi yaptığı çalışmalarda örgüt evlerini kiralayan kişilerin baz HTS’sini çıkarttı. Ancak kiracı gözüken kişilerin hiçbir zaman kiraladıkları evlerde baz vermedikleri tespit edildi. Baz verdikleri adresleri de inceleyen polis orada da başka bir FETÖ abisinin evinin olduğu ortaya çıktı. Yakalanmamak ve evlerin deşifre olmaması için çapraz kontrat sistemi ile çalışma evi kurdukları ortaya çıktı. 44 evin çapraz kontrat ile kurulduğu tespit edildi.

17-25 ARALIK ÖNCESİ SABİT HAT
Polis deşifre edilen FETÖ’nün çalışma evlerin de 17-25 Aralık darbe girişimi öncesi evlerde sabit telefon olduğu ortaya çıktı. Bu telefonlar ile ailelerin bu çalışma evlerinde kalan çocukları ile görüştürüldüğü teshit edildi. Örgütte sorumlu abi ve ablaların sık sık bu telefonlar ile talimat verdikleri ortaya çıktı.

40 SORULU KİTAPÇIK
Polis FETÖ örgütüne kazandırmak istedikleri avukat, savcı ve hakim adayı öğrencileri bu evlerde yetiştirirken sınav sorularınında verildiği ortaya çıktı. Sınav öncesi deşifre olmamak için çıkacak soruları bir kitapçık haline getirmişler. Sınavda sorulan genel kültür sorularının 40’ın cevabi eli verildiği tespit edildi.

ARDIŞIK ARAMA İLE ARANMIŞLAR
Hakim Savcı adaylarının çalışma evlerinde abi ve ablaları tarafından ardışık arandıkları ortaya çıktı. FETÖ’nün askeri yapılanmasında ki ankesör yöntemi hakim savcı çalışma evlerinde de kullanıldığı ortaya çıktı. Özellikle çalışma evlerinde bulunan öğrencilerin sınav sonrası sık sık arandıkları ve sınavların nasıl geçtiği sorulmuş

ÇÖZÜLDÜLER
Kaçakçılık polisi yaptığı soruşturmada 94 kişiyi gözaltına aldı. Aralarında Hakim savcı adayı bir öğrencininde yer aldığı 94 kişi arasında avukatlarda bulunuyor. Operasyon sonrası ifadeleri alınan FETÖ elemanı 56 kişi itirafçı oldu. İtirafçı adayların bu çalışma evlerinde nasıl kaldıkları, abi ve ablaların isimleri, evlere kimlerin gelip gittiğini tek tek anlattılar. Örgütün adliye ağı ile ilgili önemli bilgiler verdikleri kaydedildi.

FARKLI CEMAATTEN GÖRÜNDÜLER
FETÖ’nün özellikle 17-25 Aralıktan sonra çalışma evlerinin deşifre olmaması için, farklı cemaatlerden gözükmelerini istediği ortaya çıktı. Çalışma evlerinde bu cemaatlerin yayın organlarının bulunması istenmiş.

SOKAĞA ÇIKMA CEZASI
2014 yılının ortalarından kadın bir savcı adayının ailesi ile görüşmek istemesi üzerine buna karşı çıktıkları ve savcı adayına sokağa çıkmama cezası verdikleri tespit edildi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER