ESOGÜ cinayetleri davası ertelendi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde (ESOGÜ) geçen yıl 3 akademisyen ve fakülte sekreterinin öldürülmesiyle ilgili yargılanan Volkan Bayar ve eski eşi Saadet Aylin Yağar'ın davası ertelendi.

ESOGÜ cinayetleri davası ertelendi

Geçtiğimiz yıl, Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde (ESOGÜ) 3 akademisyen ve fakülte sekreterinin öldürülmesine ilişkin davanın bugünkü duruşması mahkeme heyeti tarafından dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için 1 Kasım 2019 tarihine ertelendi.

Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya Kocaeli F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Volkan Bayar, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katıldı. Cinayette azmettirici olarak yargılanan tutuksuz sanık Yağar ise duruşmaya bizzat katıldı.

Daha önceki duruşmada, Volkan Bayar ile evliliğinden pişmanlık duyduğunu belirten sanık Yağar, hakkındaki suçlamaları reddederek beraatini talep etti.

Duruşmada tanık olarak ESOGÜ Öğretim Üyesi G.B, dinlendi. G.B. cinayet anında odasında olduğunu ve duyduğu bir takım sesleri ilk önce silah sesi olarak algılamadığını belirtti. Odasındaki hocalardan birinin dışarı çıktığını söyleyen G.B, koridorda büyük bir koşturmaca ve telaş gördüklerini odaya dönüp kapıyı kilitlediklerini ifade etti. G.B. odasına gelen bir öğrencinin "Bir adam varmış, elinde silahla ateş ediyormuş." dediğini aktardı.

Ne olmuştu?

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi'nde 5 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşen olayda, araştırma görevlisi Volkan Bayar, silahlı saldırısı sonucu 4 üniversite personelini öldürmüştü. Saldırıda dekan yardımcısı, fakülte sekreteri, öğretim üyesi ve okutman yaşamını yitirmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER