Cumhurbaşkanı'ndan EYT talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirdiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı'ndan EYT talimatı

TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, katıldığı NTV yayınında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emeklilikte yaşa takılanlara ilişkin talimat verdiğini söyledi.

Kılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın EYT'ye ilişkin çalışma yapmak üzere Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirdiğini belirtti.

EYT'ler için formül bulunmasında için çalışma başlatıldığını kaydeden Kılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görevlendirdiği Bilgin'in EYT'lerin görüşlerini alacağını Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile görüşmeler gerçekleştireceğini aktardı. Konuyla ilgili bir formül üretilmek üzerine çalışma yürüttüklerini ifade eden Kılıç, "Cumhurbaşkanımızın talimatı var. Somut bir adım atılmış oldu. Umarım karşılıklı görüşmelerle bu iş bir noktaya gelir, çözüme ulaşır. Bu mağduriyetin giderilmesi gerekiyor." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER