Bangkok'ta bir koşucu, yarışı kurtardığı köpekle tamamladı

Khemjira Klongsanun adlı bir koşucu, Tayland'ın Bangkok kentinde gerçekleştirilen koşuyu, yolunun üzerindeyken kurtardığı köpekle beraber tamamladı.

Bangkok'ta bir koşucu, yarışı kurtardığı köpekle tamamladı

Tayland'ın Bangkok kentinde 42 kilometrelik bir koşu gerçekleştirildi. Khemjira Klongsanun adlı bir koşucu, 11 kilometre mesafe katettikten sonra yol kenarında küçük bir yavru köpek gördü. Yavru köpeğin annesi veya kardeşleri ortalarda görünmeyince, Klongsanun köpeği kucağına alarak koşuya devam etti. 

Kimseye emanet etmedi

Sergilediği bu davranışla yalnızca iyi bir sporcu olduğunu değil, büyük bir kalbi olduğunu da ispatlamış olan Khemjira Klongsanun, geri kalan mesafeyi kucağındaki köpek yavrusuyla tamamlamayı tercih ederek köpeği kimseye bırakmadı. Koşu sonrasında köpeği bulduğu yere hızlıca geri dönen sporcu, köpeğin ailesini hiçbir yerde göremedi. Bakıma muhtaç yavruyu orada bırakmaya gönlü razı gelmeyen sporcu, onu evine götürdü.

"Nom Chom" yeni evini ve ailesini buldu

Koşu esnasında bağ kurduğu köpeği tek başına ormanlık alanda bırakmaya gönlü razı gelmeyen sporcu, köpek yavrusunu evlat edinmeye karar verdi. Evinde iki köpeğin bakımını da üstlenmiş olan Klongsanun, evinin yeni üyesini veterinere götürdü. "Nom Chom" adını verdiği köpeğin veteriner tarafından yapılan kontrollerinde sağlıklı olduğu tespit edildi. 

Unutulmayacak gün

Maraton bitiminde yavru köpek Nom Chom ve sporcu Khemjira Klongsanun, izleyenleri beraber selamladı. Klongsanun, yaşadığı günün hiç unutulmaması için kameralara yeni köpeği ile birlikte poz verdi. 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER